مخالفان دولت ونزوئلا: پول نفت را از طریق یک صندوق آمریکایی دریافت می کنیم

به گزارش وبلاگ درگهان، مخالفان ونزوئلا قصد دارند با استفاده از یک صندوق مالی آمریکایی بخشی از درآمد حاصل از فروش نفت این کشور را دریافت کنند.

مخالفان دولت ونزوئلا: پول نفت را از طریق یک صندوق آمریکایی دریافت می کنیم

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، مخالفان ونزوئلا روز چهارشنبه اعلام کردند که با استفاده از یک صندوق مستقر در آمریکا بخشی از درآمد نفتی این کشور را دریافت خواهند کرد.

این اقدام بخش مهمی از تلاش های مخالفان ونزوئلا با همکاری آمریکا برای تشدید فشار بر دولت نیکولاس مادورو به شمار می رود.

کارلوس پاپارونی نماینده مخالف ونزوئلا در این باره گفت: این صندوق درآمدهای نفتی شرکت سیتگو شعبه آمریکایی شرکت نفت دولتی ونزوئلا را از ماه گذشته ذخیره و دریافت کرده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ماه گذشته رسماً خوان گوایدو رهبر مخالفان ونزوئلا را به عنوان رئیس جمهور موقت این کشور به رسمیت شناخته است.

این در شرایطی است که جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا نیز گفته است که ایالات متحده لغو تحریم ها علیه افسران ارشد ارتش ونزوئلا را مورد بررسی قرار خواهد داد اگر آنها گوایدو را به عنوان رهبر ونزوئلا به رسمیت بشناسند، در غیر این صورت، چرخه بین المللی مالی به طور کامل قطع خواهد شد.

پاپارونی افزود: فرایند انتقال پول نفت ونزوئلا پیشرفت زیادی داشته و امیدوارم طی هفته آینده توسط نمایندگان ما در آمریکا این مسئله رسماً اعلام شود.

وی در ادامه گفت: دولت مادورو طی سال گذشته بیش از 73 تن از ذخایر طلای ونزوئلا را به ترکیه و امارات متحده عربی فروخته است، این اقدام بدون مجوز مجمع ملی ونزوئلا انجام شده است.

خوان گوایدو رهبر مخالفان و رئیس مجمع ملی ونزوئلا اخیراً خود را رئیس جمهور موقت ونزوئلا معرفی کرده که این اقدام با حمایت آمریکا و سایر کشورهای غربی روبه رو شده است.

نیکولاس مادورو رئیس جمهور قانونی ونزوئلا گفته است که گوایدو عروسک خیمه شب بازی آمریکا است و واشنگتن را متهم به توطئه چینی برای سرنگونی دولت ونزوئلا کرده است.

تاکنون علاوه بر آمریکا و کانادا، کشورهای بریتانیا، آلمان، فرانسه و اسپانیا نیز رهبر مخالفان ونزوئلا را به عنوان رئیس جمهور قانونی این کشور به رسمیت شناخته اند. در مقابل، روسیه، چین، ایران، مکزیک، اوروگوئه و ترکیه نیز حمایت خود را از مادورو اعلام کرده اند.

منبع: انتخاب

به "مخالفان دولت ونزوئلا: پول نفت را از طریق یک صندوق آمریکایی دریافت می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفان دولت ونزوئلا: پول نفت را از طریق یک صندوق آمریکایی دریافت می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید