کرونا موجب شد تا بتوانیم بهترین معلم را در محروم ترین روستا ببریم

به گزارش وبلاگ درگهان، وزیر آموزش وپرورش اظهار کرد: آموزش نقطه شروع همه تحولات در کشور است اگر به دنبال تحولات پایدار هستیم باید از آموزش شروع کنیم.

کرونا موجب شد تا بتوانیم بهترین معلم را در محروم ترین روستا ببریم

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ درگهان، صبح امروز محسن حاجی میرزایی در نشست با مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره موسسه دارالاکرام که در سالن جلسات وزیر در ساختمان شهید رجایی برگزار شد، اظهار کرد: توفیق بسیار بزرگی است که در چنین مؤسسات گمنامی خدمات بزرگی انجام می شود و من از همه عوامل تشکر می کنم.

وی افزود: جهت خوبی برای ارتباط افراد با زندگی در این موسسه طراحی شده است لذا تلاش خواهیم کرد این جهت را به آموزش های فنی و حرفه ای وصل کنیم.

حاجی میرزایی گفت: نقطه عزیمت تحقق عدالت، توزیع عدالت آموزشی است بنابراین هرچه قدر عدالت بهتر توزیع شود جامعه بهتری را خواهیم داشت.

وی همه ناهنجاری های جامعه را ناشی از توزیع نابرابر عدالت آموزشی برشمرد و شرح داد: آموزش نقطه شروع همه تحولات است اگر به دنبال تحولات پایدار هستیم باید از آموزش شروع کنیم.

وزیر آموزش وپرورش طراحی سامانه به مهربانی را بسیار خوب توصیف کرد و افزود: طرح آبا آشتی با آموزش طرح خوبی برای بچه ها مناطق محروم است و از آن حمایت می کنیم.

وی با بیان اینکه کرونا ساختار ها را به هم ریخته است، ادامه داد: بسیاری از مسائل در طول زمان بدون راه چاره مانده است و کرونا به ما این امکان را داد تا برخی مسائل را برطرف کنیم.

عضو کابینه تدبیر و امید افزود: شرایط کرونایی موجب شد تا بتوانیم بهترین معلم را در محروم ترین روستا ببریم و این شرایط فرصتی است تا جغرافیای محرومیت را تغییر دهیم.

مجتبی زینی وند رئیس سازمان مدارس غیر دولتی و مشارکت های مردمی در ابتدای این نشست گزارشی از همکاری موسسه دارالاکرام با آموزش وپرورش به ویژه، نقش این موسسه در اجرای طرح آشتی با آموزش (آبا) که باهدف به مدرسه آوردن بچه ها بازمانده از تحصیل و همچنین آموزش از راه دور اجرا می شود را ارائه کرد.

در ادامه این نشست، مدیرعامل موسسه دارالاکرام اظهار کرد: این موسسه باهدف بورسیه تحصیلی برای دانش آموزان مستعد فاقد سرپرست مؤثر ایجاد شده است.

مصطفی میراحمدی افزود: حفظ کرامت انسانی، غیرسیاسی و فراتر از گرایش های قومی عمل کردن، علمی بودن برنامه ها، اداره امور بر اساس استاندارد ها و ... برخی از مفاد منشور این موسسه است.

مدیرعامل موسسه دارالاکرام شرح داد: در سال 98در هرماه تا یک میلیون تومان در ازای هریک از دانش آموزان بورسیه هزینه شده است.

وی افزود: با تلاش این موسسه در سال گذشته70نفر از مادران بی سواد با همکاری آموزش وپرورش در قم باسواد شده اند.

میراحمدی از بورسیه شدن 5500دانش آموز از بدو تاسیس این موسسه تا به امروز خبر داد و گفت: این موسسه دارای 22شعبه و در 85شهر فعالیت دارد و هر دانش آموز دارای شرایط از هرکجای کشور می تواند بورسیه این موسسه شود.

به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، وی ادامه داد: هر نیکوکار می تواند با مراجعه به سامانه به مهربانی از ده تا صدرصد هزینه بورسیه دانش آموز را پرداخت کند، بنابراین نیکوکاران مخیرند یا هزینه بورسیه دانش آموزان را تقبل کنند یا سایر هزینه های موسسه را بپردازد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "کرونا موجب شد تا بتوانیم بهترین معلم را در محروم ترین روستا ببریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا موجب شد تا بتوانیم بهترین معلم را در محروم ترین روستا ببریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید