کرزی: نبود استقلال در افغانستان منجر به عدم اعلام نتایج انتخاباتی شد

به گزارش وبلاگ درگهان، حامد کرزی رئیس جمهور پیشین افغانستان با انتقاد از عدم اعلام نتایج انتخاباتی، دلیل آن را نداشتن استقلال در این کشور دانست.

کرزی: نبود استقلال در افغانستان منجر به عدم اعلام نتایج انتخاباتی شد

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ درگهان، حامد کرزی رئیس جمهور پیشین افغانستان گفت: نباید به خاطر عدم اعلام نتایج انتخابات افغانستان، مردم این کشور را سرزنش کرد.

وی در گفت وگو با وبلاگ درگهان گفت: زمانی که نتیجه انتخابات، روز بعد از رأی گیری اعلام شود در آن روز باید افغانستان را کشوری آزاد نامید.

اظهارات حامد کرزی در حالی بیان می شود که با گذشت نزدیک به دو ماه از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در ششم مهر، کمیسیون انتخابات افغانستان هنوز نتایج ابتدایی انتخابات را اعلام ننموده و دلیل آن را نیز ممانعت برخی تیم های انتخاباتی از بازشماری آرا خوانده است.

بر اساس گزارش ها، فرایند بازشماری آرا توسط کمیسیون انتخابات افغانستان در 25 ولایت این کشور پایان یافته و این فرایند در دو ولایت دیگر ادامه دارد همچنین رئیس دبیرخانه این کمیسیون نیز گفته است که تاکنون برگه های نتایج بازشماری آرای 20 ولایت به کابل رسیده اند.

کرزی در ادامه گفت وگو از حضور نیافتن خود در مذاکرات صلح چین صحبت کرد و بیان کرد که از این فرایند پشتیبانی می کند.

رئیس جمهور پیشین افغانستان با بیان این که لیست شرکت کنندگان در نشست پکن آماده شده اظهار امیدواری کرد که این نشست به زودی برگزار شود.

وی تأکید کرد: صلح برای افغانستان امری حیاتی است و انتخابات در این برهه به خاطر حضور کمرنگ مردم به نفع افغانستان نبود.

همچنین ناگفته نباید گذاشت که حامد کرزی از مخالفت اشرف غنی رئیس جمهور کنونی این کشور با حضورش در نشست بین الافغانی چین خبر داده است.

وی اذعان داشت که به درخواست غنی نامش را از این فهرست حذف نموده اما پس از آن رئیس جمهور افغانستان با حضور برخی دیگر از چهره های برجسته سیاسی نیز مخالفت نموده است.

.+

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "کرزی: نبود استقلال در افغانستان منجر به عدم اعلام نتایج انتخاباتی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرزی: نبود استقلال در افغانستان منجر به عدم اعلام نتایج انتخاباتی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید