کالاهای اساسی در سال 99 با ارز 4 هزار و 200 تومانی تامین می گردد

به گزارش وبلاگ درگهان، رئیس سازمان برنامه و بودجه از تامین کالاهای اساسی در سال 99 با ارز چهار هزار و 200 تومانی اطلاع داد و گفت: دولت خواستار مهار تورم است.

کالاهای اساسی در سال 99 با ارز 4 هزار و 200 تومانی تامین می گردد

محمدباقر نوبخت درباره قیمت دلار در لایحه بودجه 99، گفت: قیمت دلار برای کالاهای اساسی در لایحه بودجه 99 همچنان چهار هزار و 200 تومان پیش بینی شده است.

وی، تصمیم دولت را برای استفاده از ارز چهار هزار و 200 تومانی قطعی مطرح کرد و درباره دلایل استفاده از ارز ارزان قیمت برای کالاهای اساسی شرح داد: دولت به دنبال مهار تورم است و اگر به جای دلار چهار هزار و 200 تومانی، از ارز نیمایی استفاده گردد، یعنی پذیرفته ایم از ابتدای فرودین ماه 99، مرغ و شکر با دلار حدود 11 هزار تومانی تامین گردد که در این شرایط همه چیز گران خواهد شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به این پرسش که آیا دولت در لایحه بودجه 99 از کالابرگ الکترونیک که یکی از روش های مجلس برای تامین کالاهای اساسی در بودجه 98 بود، استفاده نمی کند، شرح داد: در حال حاضر تامین کالاهای اساسی با دلار چهار هزار و 200 تومانی در کشور به رویه ای عادی تبدیل شده است.

وی اضافه نمود: در یک دوره، با وجود استفاده از ارز چهار هزار و 200 تومانی، قیمت ها افزایش پیدا می کرد، اما در حال حاضر این روش مسلط شده است.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "کالاهای اساسی در سال 99 با ارز 4 هزار و 200 تومانی تامین می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کالاهای اساسی در سال 99 با ارز 4 هزار و 200 تومانی تامین می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید