کارمند دفتر مرکل جاسوس مصر بود

به گزارش وبلاگ درگهان، وزیر کشور آلمان ارائه شد، تعیین شد که یک کارمند دفتر مطبوعات فدرال آلمان سال ها برای سرویس مخفی مصر جاسوسی می نموده است.

کارمند دفتر مرکل جاسوس مصر بود

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری وبلاگ درگهان، هورست سیهوفر، وزیر کشور آلمان ارائه شد، تعیین شد که یک کارمند دفتر مطبوعات فدرال آلمان سال ها برای سرویس مخفی مصر جاسوسی می نموده است.

استفن سایبرت، سخنگوی آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان و رئیس دفتر مطبوعات فدرال گفت: ما درباره تحقیقات در حال اجرا و یا در خصوص پرسنل اظهارنظر نمی کنیم.

روزنامه آلمانی بیلد نوشت: این مرد به عنوان یک کارمند سطح متوسط در بخش مطبوعات کار نموده است. این بدان معناست که او برای به دست آوردن شغل، یک امتحان و حداقل دو سال آموزش حرفه ای را پشت سر گذاشته بود.

به گزارش این روزنامه، پلیس آلمان در دسامبر سال 2019 اقدامات اجرایی را علیه این مرد انجام داده و محل فعالیت او توسط پلیس آنالیز شده بود.

بر اساس این گزارش، نشانه هایی وجود دارد مبنی بر اینکه سرویس های مخفی مصر سعی می نمایند مصری هایی را که در آلمان زندگی می نمایند برای اهداف اطلاعاتی به وسیله مأموریت های دیپلماتیک در آلمان استخدام نمایند.

دولت آلمان معتقد است که سرویس های مخفی مصر به دنبال جمع آوری اطلاعات در خصوص مصریان ساکن آلمان هستند که ممکن است عضو اخوان المسلمین باشند یا با این گروه در ارتباط باشند و یا اینکه عضو جامعه مسیحیان قبطی باشند.

در همین حال، دادستان عمومی فدرال تأیید کرد که این مرد به جاسوسی متهم شده است و تحقیقات درباره او همچنان ادامه دارد.

پرونده مظنون جاسوسی برای مصر بخشی از گزارشی بود که توسط هورست سیهوفر، وزیر کشور آلمان در برلین ارائه شد، که یافته های کلیدی آن نشان می دهد که افراط گرایی راست گرایانه در آلمان سال گذشته به شدت افزایش یافته است.

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "کارمند دفتر مرکل جاسوس مصر بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارمند دفتر مرکل جاسوس مصر بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید