پیش بینی آینده سهام خودروسازان در بورس

به گزارش وبلاگ درگهان، خبرنگاران: در چهار هفته گذشته شاخص خودرو با حدود 26 درصد کاهش از محدوده 465 هزار و 433 واحد به محدوده 341 هزار و 360 واحد رسید.بعضی احتمال می دهند این فرایند تا کانال 200 هزار ادامه داشته باشد.

پیش بینی آینده سهام خودروسازان در بورس

به گزارش دنیای اقتصاد، با توجه به اینکه فرایند نزولی کوتاه مدت هنوز به سمت بالا شکسته نشده است و هنوز به طور کامل اعتماد خریداران نه به این صنعت جلب شده و نه به کلیت بازار، بنابراین احتمال ادامه اصلاح قیمت ها و تبدیل این اصلاح به ریزش قیمتی نیز وجود دارد.

در صورتی که شاخص خودرو به حرکت اصلاحی خود ادامه دهد، به دنبال هدف در محدوده 208 هزار و 500 واحد است که محدوده خط فرایند صعودی بلند مدت می تواند مانع کاهش بیشتر قیمت ها گردد. البته محدوده 282 هزار واحد نیز یک محدوده حمایتی مناسب است. احتمال رخداد سناریوی افزایش قیمت ها بیش از احتمال رخداد سناریوی کاهش قیمت ها است.

احتمالات افزایشی

با توجه به حضور قیمت ها در منطقه اشباع فروش در هنگام برخورد به حمایت 335 هزار واحد، یکی از سناریو ها برای شاخص خودرو خاتمه حرکت اصلاحی و برگشت به فرایند صعودی است که در این موج صعودی به دنبال باز پس دریافت سقف قبلی یعنی محدوده 619 هزار و 500 واحد است و پس از آن برای رسیدن به محدوده 830 هزار واحد کوشش خواهد نمود.

محدوده های مقاومتی صعود سهام خودروسازان

در جهت رسیدن به سقف قبلی چهار محدوده مقاومتی مهم وجود دارد که می توانند از افزایش بیشتر قیمت ها جلوگیری نمایند، محدوده 392 هزار و 800 واحد، محدوده 489 هزار و 500 واحد، محدوده 540 هزار واحد و محدوده 579 هزار و 500 واحد را می توان به عنوان محدوده مقاومتی کوتاه مدت این شاخص معرفی کرد.

در صورت شکسته شدن محدوده سقف قبلی به سمت بالا، امیدها برای افزایش بیشتر قیمت ها زیاد شده و دیگر محدوده 830 هزار واحد دور از دسترس نخواهد بود. در این جهت محدوده های 669 هزار واحد و 719 هزار و 500 واحد، محدوده های مقاومتی قدرتمندی هستند و ممکن است مانع افزایش بیشتر قیمت ها شوند.

منبع: اقتصادنیوز

به "پیش بینی آینده سهام خودروسازان در بورس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی آینده سهام خودروسازان در بورس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید