پوتین بر آزمایش موشک فوق فراصوت نظارت کرد

به گزارش وبلاگ درگهان، رئیس جمهور روسیه امروز بر آزمایش یک مدل جدید از موشک های فوق فراصوت در جریان رزمایشی نظامی، نظارت کرد.

پوتین بر آزمایش موشک فوق فراصوت نظارت کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ درگهان، رسانه های روسی امروز (پنجشنبه) از نظارت ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه بر آزمایش موشک فوق فراصوت کینژال (به معنای خنجر) خبر دادند.

به نوشته وبگاه شبکه ریانووستی آزمایش موشک مافوق صوت کینژال در جریان رزمایش نظامی در مناطق شمالی دریای سیاه اجرا شده و پوتین از عرشه ناو مارشال اوستیوف بر این رزمایش نظارت کرده است.

این رزمایش یک روزه با حضور 30 کشتی جنگی، زیردریایی و بیش از 40 هواپیمای جنگی ارتش روسیه انجام گرفته و در آن شلیک موشک های کروز و موشک کینژال تمرین شده است.

نیکولای اِومِنوف فرمانده نیروی دریایی روسیه بعد از پایان این رزمایش، گفت که این آزمایش موفقیت آمیز بوده است.

به نوشته ریانووستی، دو فروند جنگنده میگ-31 موشک های مافوق صوت کینژال را به اهداف آزمایشی شلیک کرده اند.

به نوشته خبرگزاری رویترز، ارتش روسیه از روزهای پایانی سال 2019، اولین موشک های مافوق صوت با قابلیت حمل کلاهک های هسته ای را مستقر کرد.

آزمایش این موشک بعد از فروپاشی معاهده منع گسترش سلاح های هسته ای میان برد (INF) بین آمریکا و روسیه انجام می شود.

پیمان منع موشک های هسته ای میان برد، آمریکا و روسیه را از تملک، تولید یا پرتاب آزمایشی موشک های زمین پایه میان برد (1000 - 5000 کیلومتر) و کوتاه بردتر (100-500 کیلومتر) منع می کرد اما کشورهای آمریکا و روسیه یازده مرداد ماه سال جاری بعد از ماه ها متهم کردن یکدیگر به نقض مفاد این پیمان، رسما از آن خارج شدند.

ق

منبع: خبرگزاری فارس

به "پوتین بر آزمایش موشک فوق فراصوت نظارت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوتین بر آزمایش موشک فوق فراصوت نظارت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید