وزارت دفاع عراق مدعی اخراج حشد الشعبی شد

به گزارش وبلاگ درگهان، فارس نوشت: یک منبع مهم وابسته به وزارت دفاع عراق روز دوشنبه خبر داد که شورای امنیت ملی این کشور شامل نخست وزیر و وزرای کشور، اطلاعات و دفاع تصمیم به خروج فوری همه نیروهای وابسته به سازمان الحشد الشعبی از بغداد گرفته است.

وزارت دفاع عراق مدعی اخراج حشد الشعبی شد

به گزارش رادیو مونت کارلو، این تصمیم پس از نشست روز دوشنبه شورای امنیت ملی عراق اتخاذ شد و در آن فالح الفیاض مشاور این شورا و رئیس سازمان الحشد الشعبی نیز حضور داشت.

منبع مذکور تاکید کرد که این تصمیم در پی فشارهای فرانسه، انگلیس و آلمان به عادل عبدالمهدی نخست وزیر مستعفی عراق و رئیس دولت پیشبرد امور برای خروج الحشد الشعبی از بغداد گرفته شد.

این در حالی است که سازمان الحشد الشعبی عراق روز جمعه گذشته در بیانیه ای گفت که نیروهای این سازمان در هیچ عملیات یا فعالیتی علیه معترضان برای مقابله با خشونت ها در جریان اعتراضات در داخل شهرهای عراق مشارکتی نداشته است.

در طول اعتراضات عراق گروه هایی سازمان یافته هم که وابسته به برخی سفارتخانه های خارجی از جمله عربستان و آمریکا هستند با نفوذ در میان تظاهرات کنندگان شعارهایی علیه الحشد الشعبی سر داده و ساختمان های دولتی را به آتش کشیدند. با دستگیری برخی از این افراد مشخص شده که آنها مجری پروژه کشته سازی در عراق بودند.

عراق از یکم اکتبر (نهم مهر ماه) به دلیل اعتراضات مردم این کشور به فساد و ناکارآمدی دولت در شرایط نا آرامی به سر می برد و کماکان ادامه دارد. ادامه این اعتراضات در نهایت منجر به استعفای عادل عبدالمهدی از سمتش منجر شد و اداره عراق اکنون در دست دولت پیشبرد امور به ریاست عبدالمهدی است.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "وزارت دفاع عراق مدعی اخراج حشد الشعبی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت دفاع عراق مدعی اخراج حشد الشعبی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید