واشنگتن درباره روابط با ریاض، گزاره برگ ضد ایرانی منتشر کرد

به گزارش وبلاگ درگهان، وزارت خارجه آمریکا امروز چهارشنبه همزمان با سفر مایک پامپئو به ریاض، درباره روابط 75 ساله دو کشور و مواضع ضد ایرانی آنها، گزاره برگ (FACT SHEET) منتشر کرده است.

واشنگتن درباره روابط با ریاض، گزاره برگ ضد ایرانی منتشر کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ درگهان، وزارت خارجه آمریکا در صفحه اینترنتی خود درباره روابط این کشور و عربستان سعودی به انتشار گزاره برگ دست زده و در آن بر مواضع مشترک واشنگتن و ریاض در مسائل منطقه به ویژه مقابله با تجاوزگری ایران تأکید کرده است.

عنوان گزاره برگ وزارت خارجه آمریکا که همزمان با سفر امروز چهارشنبه مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا به ریاض منتشر شده، این است: ایالات متحده و عربستان سعودی: یک مشارکت دیپلماتیک طولانی 75 ساله.

در ابتدای این گزاره برگ، صحبت های نهم دسامبر 2019 (18 آذر 1398) علیه ایران آمده که در آن این مقام دولت دونالد ترامپ، عربستان سعودی را شریک مهم ایالات متحده خوانده و از همکاری ریاض با واشنگتن برای پس زدن جمهوری اسلامی ایران تمجید کرده بود.

در این گزاره برگ، با لحنی ضد ایرانی است: مشارکت ایالات متحده- سعودی یک سنگر حیاتی برای صلح و ثبات در خاورمیانه است به ویژه در مقابله با تجاوزگری ایران در یمن، عراق، لبنان و سوریه.

وزارت خارجه آمریکا در ادامه این گزاره برگ بر منافع مشترک آمریکا و عربستان سعودی در دیگر حوزه ها به ویژه حوزه های اقتصادی، فرهنگی و آموزشی تاکید کرده است.

انتشار گزاره برگ وزارت خارجه آمریکا درباره روابط با عربستان سعودی در شرایطی منتشر شده که پامپئو در آستانه سفر به ریاض گفته بود، واشنگتن آماده مذاکره با ایران در هر زمانی است اما تهران باید در رفتارش تغییرات اساسی ایجاد کند. (جزئیات بیشتر)

ق

منبع: خبرگزاری فارس

به "واشنگتن درباره روابط با ریاض، گزاره برگ ضد ایرانی منتشر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واشنگتن درباره روابط با ریاض، گزاره برگ ضد ایرانی منتشر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید