هیوندای و کیا رسما اعلام کردند مذاکراتشان با اپل به سرانجام رسیده است

به گزارش وبلاگ درگهان، شرکت خودروسازی هیوندای و زیر مجموعه آن یعنی شرکت خودروسازی کیا اعلام نموده اند که آن ها دیگر در حال مذاکره با اپل برای فراوری خودرو اپل نیستند.

هیوندای و کیا رسما اعلام کردند مذاکراتشان با اپل به سرانجام رسیده است

بعد از منتشر شدن گزارش های مختلفی درباره مذاکره اپل با شرکت های خودروسازی هیوندای و کیا درباره خودروی اپل، شرکت خودروسازی هیوندای گفت که این شرکت دیگر مذاکراتی را با اپل درباره این پروژه نخواهد داشت.

در اسناد مربوط به سازمان تنظیم مقررات آمده است که دو شرکت خودروسازی هیوندای و کیا با چندین شرکت مختلف مذاکراتی را درباره توسعه خودروی الکتریکی خودران داشته اند، اما با توجه به اینکه این مذاکرات در مراحل اولیه خود قرار دارند هیچ تصمیمی درباره این موضوع گرفته نشده است. بلومبرگ اعلام نموده است که بعد از منتشر شدن این خبر، ارزش سهام دو شرکت خودروسازی هیوندای و کیا به ترتیب %8.4 و %14 افت نموده است.

در ماه ژانویه (دی) ماه بود که گزارش های منتشر شدند که نشان می دادند این دو شرکت خودروسازی مذاکراتی را با اپل درباره خودرو اپل داشته اند. در آن موقع شرکت هیوندای به صورت رسمی گفت که مذاکراتی را با اپل درباره خودرو داشته است، صحبت هایی که این شرکت بعد ها آن ها را پس گرفت. گزارش های منتشر شده نشان می دهند که افشا شدن این اطلاعات به صورت عمومی باعث ناراحتی اپل شده است.

در روز های گذشته هم گزارش هایی منتشر شدند که نشان می دادند مذاکرات اپل و این شرکت های خودروسازی متوقف شده است. همچنین در این گزارش ها عنوان شده بود که اختلاف نظر های داخلی با شرکت هیوندای به وجود آمده است که می تواند منجر به از بین رفتن برنامه ها گردد.

  • کو به شایعه خودروی الکتریکی اپل و هیوندای سوخت تازه ای تزریق کرد

در آن موقع که مذاکرات در حال اجرا بودند، گزارش های منتشر شده نشان می دادند که هیوندای ممکن است فراوری این خودرو را در کشور آمریکا انجام دهد و وظیفه فراوری این خودرو را به کارخانه های خود که در ایالت جورجیا قرار گرفته است و تحت کنترل شرکت خودروسازی کیا است، بسپارد.

در این گزارش ها همچنین آمده بود که این کارخانه ها قصد دارند تا سال 2024 فراوری 100000 خودرو در سال را آغاز نمایند. در این گزارش ها همچنین به این موضوع اشاره شده بود که اپل برای تحقق بخشیدن به این پروژه سرمایه گذاری 3.6 میلیارد دلاری را انجام خواهد داد.

گویا هیوندای قصد داشته تا وظیفه فراوری این خودرو را به صورت کامل به کیا منتقل کند، زیرا شرکت هیوندای نگران این موضوع بوده است که اگر به جای فراوری خودرو های خود آغاز به مونتاژ خودرو برای دیگر شرکت های خودروسازی کند، ممکن است که به شهرت برندش صدمه بزند. گفته می گردد که دریافت تصمیم دربار ه همکاری هیوندای با اپل درباره ساخت خودرو، برای مدیران شرکت هیوندای غذاب آور بوده است.

البته باید بگوییم که هیوندای و کیا تنها شرکت هایی نیستند که اپل با آن ها مذاکراتی را درباره فراوری خودرو انجام داده است. گفته می گردد که غول دنیای تکنولوژی تا به امروز صحبت هایی را به صورت هم زمان با حداقل 6 خودروساز ژاپنی درباره خودرو اپل داشته است.

  • سرپرست تیم توسعه شاسی پورشه به اپل می پیوندد

منبع: Appleinsider

منبع: دیجیکالا مگ

به "هیوندای و کیا رسما اعلام کردند مذاکراتشان با اپل به سرانجام رسیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیوندای و کیا رسما اعلام کردند مذاکراتشان با اپل به سرانجام رسیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید