هشدار وزارت خارجه آمریکا به شهروندانش در عربستان در پی حمله موشکی به ریاض خبرنگاران

به گزارش وبلاگ درگهان، به دنبال حمله موشکی شبانگاه شنبه به شهر ریاض در عربستان، وزارت خارجه آمریکا برای شهروندان خود مقیم این شهر هشدار امنیتی صادر کرد.

هشدار وزارت خارجه آمریکا به شهروندانش در عربستان در پی حمله موشکی به ریاض خبرنگاران

به گزارش گروه سیاسی خبرگزارب دانشجو، وزارت خارجه آمریکا در این زمینه هشدار داد، به دنبال گزارش های رسانه ای از حمله موشکی به ریاض، سفارت ایالات متحده در این شهر از شهروندان آمریکایی می خواهد در صورت حملات بیشتر اقدامات احتیاطی فوری را انجام دهند و هوشیار باشند.

شبکه العربیه سعودی شنبه شب به نقل از این ائتلاف گزارش داد که پدافند موشکی این کشور حمله موشکی به این شهر را رهگیری نموده است. ترکی المالکی، سخنگوی این ائتلاف مدعی شد که انصارالله یمن یک موشک باستیک که به سمت پایتخت عربستان سعودی شلیک نموده بود را قبل از اصابت به هدف منهدم نموده است.

ادعای عربستان سعودی مبنی بر رهگیری این موشک در حالی است که دقایقی قبل از رسانه ای شدن این خبر، کاربران توییتر از شنیده شدن صدای انفجار در شهر ریاض خبر دادند. ویدئوهایی نیز بین کاربران دست به دست می گردد که فعال شدن سامانه های موشکی ساخت آمریکا (پاتریوت) را نشان می دهد.

گفته می گردد بعد از این حمله، فعالیت فرودگاه های شهرهای ریاض (مرکز) و جده (غرب) و تمامی پرواز هواپیماها بر فراز آسمان عربستان متوقف شده است. ارتش یمن بارها به ائتلاف سعودی درباره تداوم حملاتش به این کشور ومحاصره یمنی ها هشدار داده و گفته است که این اقدامات ریاض را با عملیات موشکی و پهپادی پاسخ خواهد داد.

ائتلاف سعودی همچنین مدعی شد که ارسال چند پهپاد انتحاری از سمت یمن به آسمان منطقه جیزان واقع در جنوب غربی عربستان را رصد نموده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "هشدار وزارت خارجه آمریکا به شهروندانش در عربستان در پی حمله موشکی به ریاض خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار وزارت خارجه آمریکا به شهروندانش در عربستان در پی حمله موشکی به ریاض خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید