نیرو های وفاق ملی بر 3 هزار کیلومتر مربع در غرب پایتخت مسلط شدند

به گزارش وبلاگ درگهان، سخنگوی نیرو های دولت وفاق ملی لیبی در بیان آمار دستاورد های اخیر، گفت که شبه نظامیان وابسته به خلیفه حفتر سه هزار کیلومتر مربع از مناطق تحت تسلط خود را از دست دادند.

نیرو های وفاق ملی بر 3 هزار کیلومتر مربع در غرب پایتخت مسلط شدند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ درگهان، محمد قنونو سخنگوی نیرو های وابسته به دولت وفاق ملی لیبی موسوم به برکان الغضب امروز (سه شنبه) در بیانیه ای از تسلط بر سه هزار کیلومتر مربع در درگیری با شبه نظامیان وابسته به خلیفه حفتر خبر داد.

به نوشته وبگاه عربی 21، در بیانیه محمد قنونو آمده است که در این درگیری ها که در قالب عملیات دولت وفاق ملی موسوم به عاصفة السلام (توفان صلح) رخ می دهد، تجهیزات و سلاح های مصری و اماراتی و مقادیر زیادی مهمات جنگی به غنیمت گرفته شد.

به گفته وی نیرو های دولت طرابلس توانستند 10 فروند تانک و شش خودروی زرهی اماراتی را در شهر های تازه آزاد شده به غنیمت بگیرند.

سخنگوی دولت وفاق ملی لیبی در ادامه گفت که نیرو های خلیفه حفتر نیز پس از فرار از منطقه، مناطق غیر نظامی را با توپخانه هدف قرار دادند.

محمد قنونو شب گذشته در بیانیه ای از تسلط نیرو های دولت وفاق ملی لیبی بر هشت شهر از جمله صبراته، صرمان، العجیلات، ملیته، زلطن، رقد الین، الجمیل و العسه در غرب طرابلس، پایتخت لیبی خبر داد و گفت که این نیرو ها توانسته اند تا مرز تونس پیشروی کنند.

فایز السراج رئیس دولت وفاق ملی لیبی در تاریخ 26 مارس گذشته (هفت فروردین) از آغاز عملیات موسوم به توفان صلح در مناطق غربی شهر طرابلس خبر داد.

او شب گذشته در سخنانی گفت: ما هرگز کسانی را که شهرهایمان را ویران کردند تحمل نخواهیم کرد و با سختی کار کردیم تا به این پیروزی رسیدیم.

از زمان سرنگونی حکومت معمر قذافی رهبر سابق لیبی در سال 2011، این کشور تحت کنترل دو دولت موازی در شرق و غرب در آمده است؛ دولت وفاق ملی به ریاست فایز السراج در طرابلس (غرب کشور) که در سطح جهان به رسمیت شناخته شده است و دیگری دولت طُبرُق در شرق لیبی که خلیفه حفتر فرمانده شبه نظامیان ارتش ملی لیبی را حمایت می کند.

حفتر با حمایت مصر، امارات و عربستان (و همچنین روسیه و چند کشور غربی) از اواخر فروردین 1398 با هدف اشغال پایتخت، عملیات نظامی علیه طرابلس را آغاز کرد، اما با مقاومت شدید نیرو های دولت السراج و شبه نظامیان متحد با آن روبرو شده و تا به امروز پیروز نشده است به داخل شهر نفوذ کند. نیرو های دولت السراج نیز از حمایت ترکیه، قطر و ایتالیا برخوردارند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "نیرو های وفاق ملی بر 3 هزار کیلومتر مربع در غرب پایتخت مسلط شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیرو های وفاق ملی بر 3 هزار کیلومتر مربع در غرب پایتخت مسلط شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید