نماینده کویتی: استقبال از گروه ضد ایرانی کاری بسیار خطرناک و بی فایده بود

به گزارش وبلاگ درگهان، یک نماینده کویتی در پیامی در توئیتر از برگزاری نشست ضد ایرانی در این کشور به شدت انتقاد و آن را اقدام بسیار خطرناک توصیف کرد که به نفع کویت نخواهد بود.

نماینده کویتی: استقبال از گروه ضد ایرانی کاری بسیار خطرناک و بی فایده بود

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ درگهان، خلیل عبدالله ابل از نمایندگان مجلس کویت شنبه شب در پیامی در توئیتر به شدت از اقدام رئیس مجلس این کشور در استقبال از یک گروهک تجزیه طلب ضد ایرانی انتقاد کرد.

وی در این پیام توئیتری نوشت: استقبال از گروهی از از آن با عنوان کنفرانس آزادسازی الاحواز یاد می شود و قدردانی از اقداماتشان از سوی رئیس مجلس کویت، از لحاظ سیاسی اقدامی بسیار خطرناک و بی فایده بود.

این نماینده مجلس کویت در ادامه نوشت: این اقدام به نفع کویت نبوده و اتخاد موضعی رسمی در حمایت از یک جنبش مسلحانه ضد کشوری همسایه که با کویت منافع مشترکی دارد غیر قابل قبول است. تاریخ دور و نزدیک به این موضوع گواهی می دهد.

به دنبال ملاقات نماینده یکی از گروهک های تروریستی و تجزیه طلب با برخی از مقامات کویتی و برگزاری نشست ضد ایرانی در کویت، عصر روز شنبه کاردار سفارت کویت در تهران به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران به وی ابلاغ شد.

در این جلسه، دستیار وزیر و مدیرکل خلیج فارس وزارت امور خارجه با اشاره به ضرورت احترام متقابل در روابط فیمابین، اقدامات صورت گرفته در کویت را محکوم کرد و گفت: اینگونه اقدامات دخالت آشکار در امور داخلی جمهوری اسلامی ایران و نقض اصل حسن همجواری و اظهارات محبت آمیز مقامات کویتی بوده و در تضاد با اصل احترام به تمامیت ارضی و حاکمیت سرزمینی ایران است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "نماینده کویتی: استقبال از گروه ضد ایرانی کاری بسیار خطرناک و بی فایده بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده کویتی: استقبال از گروه ضد ایرانی کاری بسیار خطرناک و بی فایده بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید