مشاهده خلوتی مقاصد گردشگری در آلمان

به گزارش وبلاگ درگهان، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، مشاهده خلوتی مقاصد گردشگری در آلمان صورت گرفت.

مشاهده خلوتی مقاصد گردشگری در آلمان

داستان چیست؟

دوران کرونا شکل همیشگی بازدید از محبوب ترین مقاصد گردشگری آلمان را تغییر داده است. در شرایط کنونی می توان در سالنهای بدون جمعیت قصر نوی شوانشتاین قدم زد یا برای دقایقی به چهره نفرتی تی خیره شد.

عکس بالا تصویری از قصر نوی شوانشتاین است. لودویگ دوم، پادشاه باوریا در این قصر زندگی می کرد. این قصر قرن نوزدهمی یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در آلمان بشمار می رود که در سالهای اخیر و در فصلهای گردشکری روزانه 6000 نفر از آن بازدید می کردند. حالا با شیوع ویروس کرونا آمار روزانه بازدید از این مکان به 1080 نفر رسیده است.

کلیسای جامع کلن دیگر مقصد محبوب گردشگران در آلمان است، اما با توجه به شرایط کنونی، تا اطلاع ثانوی فقط 300 نفر در هر نوبت اجازه ورود به آن را دارند.

قصر هایدلبرگ تابستان سال جاری نسبت به سال های اخیر ساکت تر است. به جای آنکه روزانه 4000 نفر از این مکان بازدید نمایند، فقط نیمی از جمعیت همیشگی از سالن ها و باغ این قصر بازدید می نمایند. با این حال مسئولان نگهداری از این مکان معتقدند شرایط حال حاضر تجربه جدیدی از بازدید را برای علاقمندان به وجود آورده است.

بیشتر بخوانیداز مکان های دیدنی آلمان | قلعه هایدلبرگ

فرهنگسرا و تالار کنسرت Elbphilharmonie که نمای شهر هامبورگ از ارتفاع 37 متری را به بازدیدنمایندگان می دهد این روزها بدلیل لزوم رعایت فاصله اجتماعی میزبان جمعیت همیشگی بازدیدنمایندگان نیست.

بیشتر بخوانیدسفر یکروزه به هامبورگ | معرفی جاهای دیدنی هامبورگ

گنبد رایشس تاگ در برلین که این امکان را به بازدیدکننگان می دهد تا دروازه براندنبورگ را از فراز ساختمان رایشس تاگ تماشا نمایند از دیگر مقاصد محبوب آلمان به شمار می رود. در حال حاضر بازدید از این مکان فقط به صورت انفرادی امکان پذیر است و رزرو بلیت برای بازدید گروهی امکان پذیر نیست.

بیشتر بخوانیدراهنمای سفر به برلین آلمان | دیدنی های برلین آلمان

جزیره موزه در برلین هم شرایط مشابهی دارد. بازدید از موزه های دولتی در برلین نیز فقط به رزرو بلیت های زمان بندی شده محدود شده است، اما شرایط جدید این فرصت را بوجود آورده تا بازدیدنمایندگان با آرامش خاطر و سکوت از سردیس نفرتی تی بازدید نمایند.

در سال 2019، در مجموع 4.2 میلیون نفر از موزه های دولتی آلمان بازدید کردند. پیش بینی می گردد در حال حاضر آمار بازدیدها معادل 30 درصد رقم سال گذشته باشد.

جزیره گل مایناو در آلمان از مقاصد محبوب علاقمندان به گل و گیاه است. بطور معمول روزانه حدود 8000 نفر از این مکان بازدید می نمایند، اما سال جاری شمار بازدیدنمایندگان خارجی این مکان کاهش یافته است.

رتنبورگ اب در تاوبر(Rothenburg ob der Tauber) شهر کوچک قرون وسطایی در بایرن معمولا هرساله میزبان 1.9 میلیون نفر است. بخش زیادی از بازدیدنمایندگان این شهر شهروندان ایالات متحده و کشورهای آسیایی هستند که سال جاری فرصت سفر به این مکان را نداشتند.

منبع: همگردی

به "مشاهده خلوتی مقاصد گردشگری در آلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشاهده خلوتی مقاصد گردشگری در آلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید