مرگ یک بیت کوین باز، 137 میلیون دلار را دود کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از سی ان بی سی، پس از این که موسس بورس کوآدریگا در ماه دسامبر فوت کرد، 180 میلیون دلار کانادا (137.21 میلیون دلار آمریکا) ارز دیجیتال در حساب کاربران این بورس مسدود شد، چراکه او تنها فردی بوده که پسورد دسترسی به این اطلاعات را داشته است.

مرگ یک بیت کوین باز، 137 میلیون دلار را دود کرد

جرالد کوتن، درحالی از بیماری کرون (نوعی بیماری ماند سرطان روده بزرگ)، فوت نموده است که به فعالیت داوطلبانه در یتیم خانه ای در هند مشغول بوده است. مرگ او توسط صفحه فیس بوک بورس کوآدریگا، در روز 14 ژانویه اعلام شد.

این بورس که تجارت بیت کوین، لایت کوین و اتروم در آن صورت می گیرد، هفته گذشته در دادگاه عالی نوا اسکاتیا، تقاضای حمایت از سرمایه گذاران را ثبت نموده است.

طبق شهادتی که توسط همسر کوتن، جنیفر رابرتسون، از طرف شرکت به دادگاه تسلیم شده است، بورس کوآدریگا دارای 363000 کاربر ثبت شده است و در کل 250 میلیون دلار کانادا به 115000 نفر از این کاربران بدهکار است.

خانم رابرتسون در این استشهادنامه گفته است که کامپیوتر شخصی اصلی کوتن، دارای بخش کیف پولِ سرد ارز دیجیتال است، که تنها به صورت فیزیکی و نه آنلاین قابل دسترسی می باشد و مرگ او بیش از 180 میلیون دلار ارز دیجیتال را در این کیف پول سرد، بدون امکان دسترسی باقی گذاشته است.

روبرتسون گفت که در زمان حیات کوتن، اطلاعی از مسائل کاری او نداشته است و بنابراین پسورد و رمز ریکاوری آن را نمی داند.

او گفت: علی رغم جستجوی مکرر و دقیق، نتوانستم این رمزها را به صورت نوشته شده در جایی پیدا کنم.

روبرتسون می گوید که با یک متخصص تماس گرفته است و او به صورت خیلی محدود توانسته است چند ارز دیجیتال و مقداری اطلاعات را از سایر کامپیوترهای کوتن و موبایل او، به دست بیاورد. اما در خصوص کامپیوتر اصلی او همه چیز دست نخورده باقی مانده است.

دین اسکورکا، معاون بورس رقیب، بیت بای، می گوید: این اتفاق نشان دهنده چالش های منحصر به فرد ارزهای دیجیتال است و براین مساله صحه می گذارد که ضروری است دولت به موضوع ورود نموده و مقرراتی برای بورس های ارز دیجیتال تنظیم کند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "مرگ یک بیت کوین باز، 137 میلیون دلار را دود کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرگ یک بیت کوین باز، 137 میلیون دلار را دود کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید