مرگ دو زندانی و ابتلای حدود 300 زندانی دیگر به کرونا در آمریکا

به گزارش وبلاگ درگهان، دو روز بعد از انتشار خبرها درباره ابتلای بیش از 60 نفر به ویروس کرونا در زندان های کالیفرنیا، رسانه های آمریکایی از مرگ دو زندانی و ابتلای حدود 300 زندانی در ایالت ایلینوی خبر دادند.

مرگ دو زندانی و ابتلای حدود 300 زندانی دیگر به کرونا در آمریکا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ درگهان، به موازات تشدید نگرانی ها درباره شیوع کرونا در آمریکا، از یکی از بزرگترین زندان های این کشور که در حومه شیکاگو مستقر است، خبر رسیده که حدود 300 زندانی به این ویروس مبتلا شده و دو تن جان باخته اند.

طبق گزارش شبکه ان بی سی، زندان شهرستان کوک واقع در حومه شیکاگو در ایالت ایلینوی آمریکا به دلیل شیوع ویروس کرونا در این زندان خبرساز شده است.

طبق این گزارش، درخواست های خانواده های زندانیان و گروه های مدنی برای آزادی زندانیان این زندان به دلیل خطر ویروس کرونا به جایی نرسیده است.

به گزارش ان بی سی، خبرها از زندان شهرستان کوک حاکی از آن است که تا به امروز در این زندان که یکی از بزرگترین زندان های آمریکا است، دو نفر از زندانیان به دلیل ابتلا به کرونا جان باختند.

طبق آخرین خبرها، 289 تن از زندانیان و 203 تن از کارکنان و پرسنل این زندان به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

پیشتر روزنامه نیویورک تایمز خبر داده بود که طی هفته جاری حدود 300 زندانی در شیکاگو و 115 نفر از زندانبانان و پرسنل به ویروس کرونا مبتلا شدند.

بنا بر گزارش هیل، لُری لایتفوت شهردار شیکاگو پیشتر اعلام کرده بود که تست کرونای 276 نفر از زندانیان مثبت شده است.

شهردار شیکاگو در مصاحبه با شبکه سی ان ان گفته بود: اگر کسی تهدیدی برای جامعه نباشد و خطر فرار کردن او وجود نداشته باشد یا به خاطر ناتوانی در پرداخت قرار وثیقه در زندان بماند.

ابتلای زندانیان به ویروس کرونا و مرگ دو تن از آنها در ایالت ایلینوی در حالی مطرح شده که پیشتر شیوع کرونا در زندان های کالیفرنیا خبرساز شده بود.

مقام های ایالتی کالیفرنیا سه شنبه هفته گذشته گفتند که تست کرونای دهها زندانی و کارکنان زندان های این ایالت مثبت شده است که نمایانگر افزایش چشمگیر تعداد مبتلایان از هفته گذشته تا به امروز می باشد.

اداره اصلاح و توانبخشی کالیفرنیا در بیانیه ای گفت که 18 زندانی در سراسر این ایالت آلوده به کرونا شده اند و تست کرونای 62 نفر از کارکنان زندانهای کالیفرنیا مثبت شده است.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "مرگ دو زندانی و ابتلای حدود 300 زندانی دیگر به کرونا در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرگ دو زندانی و ابتلای حدود 300 زندانی دیگر به کرونا در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید