طرز تهیه مربای کامکوات خوشمزه به شکل گل

به گزارش وبلاگ درگهان، مربای کامکوات خوشمزه ترکیبی از گزش و تلخی پوست کامکوات و شیرینی شهد آن را داراست که به صورت درسته، نصفه و یا به شکل گل تهیه می گردد.

طرز تهیه مربای کامکوات خوشمزه به شکل گل

کامکوات پرتقال تزیینی کوچک یا مینیاتوری است که می توانید به صورت درسته، نصفه و یا به شکل گل از آن مربا درست کنید. کامکوات، میوه زینتی و خوش طعمی از خانواده مرکبات شبیه پرتقال است. دارای پوست نارنجی رنگ که درون آن مانند سایر مرکبات پره پره است و اندازه و فرم آن نیز مانند خرما کوچک و بیضوی و دارای هسته است. برای داشتن مربای کامکوات به شکل گل می توانید به صورت عمودی با فاصله از پایین و بالای آن چند برش روی پوست کامکوات ایجاد کنید بدون این که کاملا قاچ گردد. دانه های کامکوات را خارج کنید و مطابق دستور زیر مربای پرتقال مینیاتوری را تهیه کنید.

مواد لازم جهت تهیه مربای کامکوات

کامکوات یا پرتقال تزئینی

نیم کیلو

شکر

نیم کیلو

آب

1 لیوان

پودر هل

4/1 قاشق مرباخوری

گلاب

2/1 لیوان

آبلیمو

2/1 قاشق غذاخوری

طرز تهیه مربای کامکوات

1. کامکوات را کاملا بشویید و بعد به یاری چنگال چند سوراخ روی پوست آن ایجاد کنید.

2. داخل قابلمه را از آب پر کنید و روی حرارت قرار دهید تا به جوش بیاید. کامکوات ها را داخل آب در حال جوشیدن بریزید و 10 دقیقه بگذارید بجوشد سپس با آب سرد آبکشی کنید. دو بار دیگر هم این کار را تکرار کنید و هربار آن را با آب بسیار سرد آبکشی کنید تا تلخی آن از بین برود.

3. داخل قابلمه شکر و 1 لیوان آب و نصف لیوان گلاب بریزید و روی حرارت قرار دهید تا به جوش بیاید. مواد را مخلوط کنید تا شکر کاملا حل گردد. سپس آبلیمو و کامکوات ها را اضافه و حرارت را کم کنید و حدود 1 ساعت اجازه دهید مربا بجوشد و غلیظ گردد.

4. در خاتمه پودر هل را اضافه نموده و قابلمه را از روی حرارت بردارید و روی قابلمه را با پارچه ای بپوشانید و به مدت 24 ساعت کناری قرار دهید سپس داخل ظرف بریزید و در یخچال قرار دهید تا خنک و آماده سرو گردد.

در صورت تمایل به جای آب از گلاب بهره ببرید.

این مربا را هم به عنوان صبحانه و هم همراه چای میتوان سرو کرد. همچنین به دلیل ظاهر زیبای این مربا میتوانید در تزیین انواع کیک و شیرینی از آن بهره ببرید. در ادامه طرز تهیه مربای کامکوات به شکل گل به تفصیل ارائه خواهد شد.

طرز تهیه مربای کامکوات به شکل گل

1. کامکوات ها را بشویید و سپس از طریق چاقوی کوچکی 8 برش عمودی روی آن ایجاد کنید. مراقب باشید برشها تا خاتمهی میوه نرسد.

2. با نوک چاقو یا یک سیخ چوبی هسته های میوه را خارج کنید.

3. هسته ها را داخل یک ظرف کوچک ریخته و آب جوش اضافه کنید و روی ظرف را پوشانده و کنار بگذارید.

4. برای دریافت تلخی قابلمه در سایز متناسب با مقدار کامکوات را تا نیمه پر از آب نموده و روی حرارت قرار دهید.

5. بعد از اینکه آب به جوش آمد، کامکوات های آماده را داخل آن بریزید و اجازه دهید 2 تا 3 دقیقه بجوشد. سپس داخل صافی بریزید و با آب ولرم آبکشی کنید. (این کار را یکبار دیگر تکرار کنید)

6. کامکوات ها را بعد از صاف کردن آبکشی نموده و داخل آب سرد بریزید. در صورتی که مزه تلخ کامکوات را می پسندید می توانید از این مراحل صرف نظر کنید.

7. اجازه دهید یک شب (حدود 10 ساعت) میوه ها داخل آب سرد بماند و در این مدت چندین بار آب آن را عوض کنید.

8. آب و شکر را داخل قابلمه بریزید و کمی هم بزنید تا شکر در آب نسبتاً حل گردد، سپس روی حرارت بگذارید. (این کار مانع از می گردد.) می توانید نصف میزان آب مربا را کم نموده و به جای آن از آب پرتقال بهره ببرید.

9. وقتی روی حرارت گذاشتید، شهد را به هیچ عنوان هم نزنید و اگر حس کردید احتیاج به هم زدن دارد و شکر کامل در آب حل نمیگردد، قاشق چوبی را به وسط قابلمه برده و فقط به آرامی وسط قابلمه را هم بزنید و قاشق را به سمت دیواره ها نبرید.

10. وقتی شهد شما شفاف شد، آماده است تا میوه ها را درون آن منتقل کنید. (در صورت احتیاج می توانید شربت را از صافی رد کنید) میوه ها را داخل شهد بریزید و به مدت نیم ساعت تا 40 دقیقه بگذارید خوب بپزد و شفاف گردد.

11. قبلاً هسته های میوه را داخل آب جوش خیس نموده بودیم، لعاب یا پکتین به دست آمده از هسته های خیس خورده را صاف نموده و به همراه چوب دارچین و دانه های هل داخل مربا بریزید، 5 دقیقه دیگر زمان دهید تا ادویه ها و پکتین به خورد مربا برود.

12. از روی حرارت بردارید و به مدت 2 ساعت کنار بگذارید تا سرد گردد.

13. بعد از سرد شدن کامکوات ها، آن ها را یکی یکی از داخل قابلمه بیرون آورده، بین دو انگشت شست و سبابه سر و ته میوه را فشار دهید تا شیارهای روی میوه باز شده و شکل گل به خود بگیرد. تمام میوه ها را به همین شکل آماده نموده و روی هم داخل ظرف مربا بچینید.

14. بعد از اینکه تمام میوه ها را شکل دادید، شهد را به آرامی و از یک طرف داخل ظرف مربا بریزید تا روی میوه ها را بپوشاند.

دارچین را نیز داخل ظرف مربا بگذارید. درب آن را بسته و داخل یخچال قرار دهید.

دقت کنید شربت مربا حتماً غلیظ باشد.

گروه آشپزی وبلاگ درگهان

منبع: ستاره

به "طرز تهیه مربای کامکوات خوشمزه به شکل گل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرز تهیه مربای کامکوات خوشمزه به شکل گل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید