سعد الحریری خواهان حفظ مسالمت آمیز بودن تظاهرات شد

به گزارش وبلاگ درگهان، پس از کشته شدن یکی از معترضان لبنانی، نخست وزیرمستعفی این کشور با صدور بیانیه ای خواهان حفظ آرامش و شکل مسالمت آمیز تظاهرات در این کشور شد.

سعد الحریری خواهان حفظ مسالمت آمیز بودن تظاهرات شد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ درگهان، سعد الحریری نخست وزیر مستعفی لبنان صبح امروز (چهارشنبه) از معترضان لبنانی در خواست کرد، شکل مسالمت آمیز بودن تظاهرات خود را حفظ نمایند و جهتها را به روی کسانی که می خواهند از آب گل آلود ماهی بگیرند، ببندند.

بر اساس گزارش شبکه المنار، در بیانیه صادر شده از دفتر الحریری آمده است: وی تماس هایی با فرماندهی ارتش و فرماندهی امنیت داخلی برای پیگیری تحولات امنیتی برقرار نموده و حوادث و تحرکات مردمی در بیروت و حومه آن و سایر مناطق لبنان را پیگیری نموده است.

بنا به این گزارش، الحریری در هر دو تماس بر اتخاد تمام اقدامات برای حفظ سلامت شهروندان و معترضان تأکید کرد.

نخست وزیر لبنان تماسی هم با ولید جنبلاط رئیس حزب التقدمی الاشتراکی (سوسیالیست ترقی خواه) برقرار کرد و کشته شدن علاء ابوفخر عضو شورای شهرداری شویفات (در استان جبل لبنان) در یک حادثه غم انگیر طی تحرکات مردمی در منطقه خلده را به وی تسلیت گفت.

وی در ادامه از موضع جنبلاط که پس از این حادثه، حامیانش را به آرامش فراخوانده بود، قدردانی کرد.

روزنامه النهار در این باره نوشت، زیر پل خلده و هنگام درگیری لفظی با تعدادی از معترضانی که جهت را بسته بودند، شخصی از داخل یک خودرو به سمت آنها شلیک کرد و گلوله به علاء ابوفخر که از اعضای ارشد حزب التقدمی الاشتراکی است، اصابت کرد؛ وی به بیمارستان منتقل شد اما بر اثر شدت جراحات فوت کرد.

تظاهرات لبنان که از بیست و پنجم مهر در اعتراض به شرایط مالی شروع شده، تا کنون کشته ای نداشت و این اولین مورد است.

لحظه تیراندازی

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "سعد الحریری خواهان حفظ مسالمت آمیز بودن تظاهرات شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سعد الحریری خواهان حفظ مسالمت آمیز بودن تظاهرات شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید