روستای لزور و کوه میشینه مرگ؛از مناطق ییلاقی پرطرفدار تهران، عکس

به گزارش وبلاگ درگهان، اسم این روستا همواره با تنگه میشینه مرگ و دریاچه لزور می آید چون تمام ماجراجویی های گردشگران لزور به این 2 جاذبه تماشایی ختم می شوند. اگر قصد خرید بلیط هواپیما خارجی ندارید و هوس سفر جاده ای داخلی به سرتان زده، به دامن طبیعت این روستا پناه ببرید.

روستای لزور و کوه میشینه مرگ؛از مناطق ییلاقی پرطرفدار تهران، عکس

چرا بازدید از روستای لزور و کوه میشینه مرگ پیشنهاد می گردد؟

قله میشینه مرگ مرتفع ترین قله رشته کوه های البرز به شمار می رود.

طبیعت روستالی لزور تنش و استرس را از شما می گیرد و آرامش را جایگزین می نماید.

زیبایی روستای لزور دست کمی از روستاهای شمال کشور ندارد.

روستای لزور کجاست؟

شهر فیروزکوه مقصد محبوبی برای عاشقان طبیعت و یکی از جاذبه های طبیعتگردی تهران به شمار می رود و همواره نام روستای ییلاقی لزور با دیدنی های بکر و زیبایش به همراه این شهر می آید. این روستا در 165 کیلومتری شمال شرقی تهران و 45 کیلومتری فیروزکوه در دهستان قزقانچای واقع شده است. کوچه باغ های رنگارنگ، رودخانه ها و نهرهای کوچک و عظیم، دریاچه ها، مراتع سرسبز و ارتفاعات البرز همه را برای سفر به چنین منطقه ای سر ذوق می آورند. اینجا دیار شگفتی های طبیعت و مبدا حرکت به سمت میشینه مرگ است.

دیدنی های روستای لزور

روستای لزور شبیه تابلوی نقاشیست که به زیبایی بر بوم طبیعت نقش بسته است و آب زلال و شفاف دریاچه لزور که در احاطه کوه های سرسبز قرار گرفته از جاذبه های معروف این روستا به شمار می رود. بناهایی مثل امامزاده خوش نام و معصوم، قلعه قل دوش و پل سنگی هم بازتابی از معماری و تاریخ این روستا را به شما نشان می دهند. ولی اینجا با طبیعت زیبایش بر سر زبان ها افتاده و معمولا کسی که به روستا بیاید راهی منطقه لاسک، تنگ رودخانه فرح، سد سیاه رود یا قله بوم می گردد. البته این روستا محل حرکت به سوی تنگه واشی و تنگه یا کوه میشینه مرگ است.

کوه میشینه مرگ

قله میشینه مرگ با 4300 متر ارتفاع، از جمله مرتفع ترین قله رشته کوه های البرز است و راه صعود به آن از دل بهشتی زیبا می گذرد که در فصل بهار به اوج زیبایی خود می رسد. اسم عجیب این کوه به خاطر اشکال مجسمه مانند میش هایی است که در دل کوه و چشمه مرگ پنهان شده اند و چون تصور می شده است که پرندگان با نوشیدن آب این چشمه می میرند، به آن چشمه مرگ می گویند. راه صعود به این قله سخت و ناهموار است ولی ماجراجویی هیجان انگیزی را رقم می زند و هر چه به سمت تنگه پیش بروید با آبشارها و چشمه ها و طبیعت بکری روبرو می شوید که روحتان را جلا می بخشند.

جهت صعود به قله

گردشگران روستای لزور ماجراجویی خود را در یکی از 3 جاده های منتهی به منطقه لاسک، دره و دریاچه لزور و جهت تنگه میشه مرگ تا دریاچه لزور (سیاهرود) رقم می زنند. جهت آخر را خطرناک تر و هیجان انگیزتر می دانند و از دقایق اول طلوع آفتاب راهی آن جا می شوند. با این حال، در همان ساعت اول به تنگه ای زیبا وارد می شوید که رود فرح رود در آن جریان دارد و با پیش روی و عبور از روی سنگ های رودخانه، تنگه باریک تر می گردد و ادامه جهت را در بستر رودخانه می پیمایید و در این راه از آبشارهای کم ارتفاع و تنگه پیچ در پیچی می گذرید. دریاچه سیاهرود توقفگاه بعدی شماست، از این دریاچه به سمت گردنه راه می افتید و بعد از حدود 2 ساعت و نیم به قله میشینه مرگ می رسید.

هزینه و زمان پیشنهادی بازدید از روستای لزور و کوه میشینه مرگ چه قدر است؟

صعود به قله و برگشت تقریبا 12 ساعت زمان می برد و برای همین بیش تر تورها از ساعات اولیه صبح به سمت کوه میشینه مرگ راه می افتند و تا غروب برمی گردند.

فصل مناسب برای بازدید از روستای لزور و کوه میشینه مرگ چه زمانی است؟

این منطقه ییلاقی در نیمه اول سال آب و هوای خنک و دلپذیری دارد ولی بهتر است خرید بلیط هواپیما را به ماه های بهاری موکول کنید چون زیبایی طبیعت از اواسط بهار به اوج خود می رسد.

چگونه به روستای لزور و کوه میشینه مرگ برویم؟

اگر از سمت تهران راهی روستای لزور شده اید، باید به وسیله جاده فیروزکوه خود را به 10 کیلومتری فیروزکوه برسانید و بعد از گذشتن از پمپ بنزین نمرود وارد سه راهی لاسم شده و به سمت ارجمند بروید. حدود 40 کیلومتر جلوتر و بعد از روستای اهنز به روستای لزور می رسید.

از چه جاهای دیدنی دیگری می توان بازدید کرد؟

دریاچه سیاه رود

تنگه واشی

تنگه فرح رود

قله بوم

چه هتل هایی در روستای لزور و کوه میشینه مرگ برای اقامت وجود دارند؟

اقامتگاه بوم گردی لزور

منزل های کرایه ای

منبع: گردشبان

به "روستای لزور و کوه میشینه مرگ؛از مناطق ییلاقی پرطرفدار تهران، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روستای لزور و کوه میشینه مرگ؛از مناطق ییلاقی پرطرفدار تهران، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید