در دیدار ظریف با همتای ونزوئلایی چه گذشت؟

به گزارش وبلاگ درگهان، ایرنا نوشت: محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران گفت که دوره هژمونی غرب به سرانجام رسیده است و آمریکا و متحدانش نمی توانند آنچه را که در دنیا رخ می دهد، کنترل کنند.

در دیدار ظریف با همتای ونزوئلایی چه گذشت؟

رویترز نوشت: ظریف پنجشنبه در نشستی مشترک با خورخه آرئاسا وزیر خارجه ونزوئلا در کاراکارس با تمجید از مقاومت نیکولاس مادورو رییس جمهوری ونزوئلا در مقابل کارزار آمریکا برای برکناری وی گفت که دوره هژمونی غرب به خاتمه رسیده است.

ظریف اضافه کرد: امروز، آمریکا و متحدانش نمی توانند آنچه را که در دنیا رخ می دهد، کنترل کنند. آنها کنترل را از دست داده اند.

به نوشته رویترز، وزیر خارجه ایران تأکید کرد که آمریکا نمی تواند به کشورهای دیگر نشان دهد که چگونه از حقوق شهروندانشان دفاع کنند.

وزیر خارجه ونزوئلا نیز در این نشست، روابط کاراکاس و تهران را در اوج توصیف کرد و گفت که دولت مادورو اگر لازم بداند، می تواند در آینده از ایران سلاح تهیه کند.

ظریف در نخستین مقصد سفر به سه کشور آمریکای لاتین، کوبا، بولیوی و ونزوئلا، چهارشنبه وارد ونزوئلا شد و مورد استقبال همتای ونزوئلایی خود قرار گرفت.

بر اساس اظهارات سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت خارجه، قرار است ظریف در ادامه سفر به آمریکای لاتین در مراسم تحلیف لوئیس آرسه رییس جمهوری جدید بولیوی شرکت کند.

آرسه پیش تر در مصاحبه ای با روزنامه اسپانیایی افه اعلام کرده بود به محض در دست دریافت قدرت در نیمه دوم ماه نوامبر آینده (آبان ماه) روابط دیپلماتیک با کشورهای ایران، کوبا و ونزوئلا را از سر خواهد گرفت.

311311

منبع: خبرآنلاین

به "در دیدار ظریف با همتای ونزوئلایی چه گذشت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در دیدار ظریف با همتای ونزوئلایی چه گذشت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید