خبرنگاران 80 صنعتگر ایلامی تسهیلات اشتغال خانگی دریافت کردند

به گزارش وبلاگ درگهان، ایلام - خبرنگاران - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام گفت: سال گذشته 80 صنعتگر در بخش صنایع دستی این استان تسهیلات مشاغل خانگی دریافت کردند.

خبرنگاران 80 صنعتگر ایلامی تسهیلات اشتغال خانگی دریافت کردند

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام، عبدالمالک شنبه زاده گفت: برای دریافت تسهیلات مشاغل خانگی در حوزه پشتیبان 13 کارگاه و در حوزه مستقل 67 نفر از فعالان عرصه صنایع دستی در سال 99 به بانک های عامل معرفی شده اند.

وی اضافه نمود: صنایع دستی همیشه به عنوان یک منبع درآمد برای خانواده ها یکی از اولویت های این اداره کل است چرا که صنعت دستی می تواند تأثیر بسزایی در ایجاد مشاغل خانگی و تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی داشته باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام توضیح داد: به همین دلیل طی یک سال گذشته برای فعالان حوزه صنایع دستی و جویای کار که متقاضی دریافت تسهیلات برای ایجاد خوداشتغالی بودند پرونده تشکیل و این افراد از طرف اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی به بانک های عامل معرفی شدند.

شنبه زاده یادآور شد: برای تحقق اهداف و برنامه های دولت در گسترش پوشش نظام تامین اجتماعی، شاغلان صنایع دستی در مناطق روستایی عشایری نیز بیمه می شوند.

وی ادامه داد: سالانه تعداد زیادی از علاقه مندان به رشته های مختلف صنایع دستی در کلاس های آموزشی مربوط به صنایع دستی شرکت می نمایند و در سرانجام دوره به آن ها گواهینامه آموزشی اعطا می گردد.

9 پروانه بهره برداری دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری در ایلام صادر شد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام گفت: سال گذشته تعداد 9 دفتر خدماتی مسافرتی و گردشگری با دریافت مجوز بند ب از سوی این اداره کل به صورت رسمی فعالیت خود را در استان شروع کردند.

شنبه زاده با بیان اینکه مجوز فعالیت این دفاتر در بازه زمانی یک سال صادر شده است، اضافه نمود: با صدور این مجوزها تعداد دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری دارای مجوز استان به 52 دفتر افزایش یافت که از این تعداد، 6 دفتر تبدیل به شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری شده اند.

وی توضیح داد: این دفاتر با دریافت مجوز بند ب می توانند به ارائه خدمات در حوزه های تنظیم و انجام مسافرت های گروهی داخلی و خارجی، ذخیره مکان و هرگونه خدمات ایران گردی و دنیا گردی با رعایت قوانین وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همچنین مشاوره به گردشگران بپردازند.

به گزارش وبلاگ درگهان،33 رشته صنایع دستی در قالب 122 کارگاه تولیدی در استان وجود دارد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 80 صنعتگر ایلامی تسهیلات اشتغال خانگی دریافت کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 80 صنعتگر ایلامی تسهیلات اشتغال خانگی دریافت کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید