جزئیات دستگیری دزد گردنبند 800 میلیونی علی دایی

به گزارش وبلاگ درگهان، پس از اعلام خبر دستگیری دزد گردنبند علی دایی در زعفرانیه، رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس پایتخت جزئیات بیشتری از دستگیری این دزد را گفت.

جزئیات دستگیری دزد گردنبند 800 میلیونی علی دایی

به گزارش گروه حوادث وبلاگ درگهان و به نقل از ایسنا، روز پنجشنبه بود که خبر سرقت گردنبند طلای علی دایی، ملی پوش فوتبال سابق کشورمان کم کم منتشر شد، صبح روز بعد یعنی آدینه بود که سرکلانتر یکم پلیس پیشگیری تهران عظیم در گفت وگو با ایسنا رسما این موضوع را تایید کرد. سرهنگ محمد کالوسی در این باره گفت که حوالی ساعت 18 عصر روز چهارشنبه هفتم آبان ماه درحالی که علی دایی به همراه فرزندش در حال خروج از دفترکارش در خیابان آصف بود ناگهان دو فرد سوار بر موتورسیکلت به او نزدیک شده و پس از سرقت گردنبند طلای او، متواری شدند. به گفته او در آنالیز تصاویر دوربین های واقع در محل، معین شده که دو نفر سوار بر موتورسیکلت و از پشت به این فوتبالیست سابق کشورمان نزدیک شده و در عرض چند ثانیه گردنبند را از گردن آقای دایی کشیده اند.

خبر سرقت گردنبندی که بنابر اظهارات علی دایی به ماموران پلیس حدود 800 میلیون ریال ارزش ریالی داشت به سرعت فراگیر شد و در این میان پلیس نیز اظهار داشت که پرونده ای در خصوص این سرقت تشکیل شده و برای رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی نهاده شده است.

حدود چهار روز بعد از سرقت و در روز یکشنبه هفته جاری بود که خبری غیررسمی از دستگیری دزد گردنبند علی دایی در فضای مجازی منتشر شد. موضوعی که به طور رسمی از سوی پلیس تایید نشد، اما دیگر شواهد و قرائن به طور قطع حاکی از دستگیری دزد گردنبند طلای علی دایی بود. پس از این موضوع بود که نقدهای از پلیس و نحوه مواجهه با دزدان اموال افراد غیرمشهور مطرح شد و بعضی این گمانه را مطرح کردند که پلیس در مواجهه با دزدان افرادی مانند علی دایی یا دختر مهراب قاسمخانی با سرعت عمل و فوریت بیشتری عمل نموده است.

جزئیات دستگیری دزد گردنبند علی دایی

به همین دلیل سرهنگ علی صباحی، رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس تهران عظیم جزئیاتی از دستگیری این دزد را تشریح کرد و به حواشی پیش آمده نیز پاسخ داده است. صباحی در گفت وگو با ایسنا درباره دستگیری دزد گردنبند علی دایی گفت: حدود سه روز بعد از وقوع سرقت و در روز شنبه بود که ماموران پلیس دزدی را دستگیر کردند.

او ادامه داد: مطابق معمول دزد به مقر پلیس منتقل شده و در تحت بازپرسی نهاده شد که در اعترافاتش معین شد که او سابقه ارتکاب سرقت در همان محدوده سرقت از علی دایی را نیز دارد که به همین دلیل این فرد تحت تحقیقات فنی و پلیسی نهاده شده و به سرقت از آقای دایی اعتراف کرد.

صباحی با بیان اینکه اقدامات ماموران برای دستگیری همدست این فرد نیز ادامه دارد، گفت: متهم که حدود 27 سال سن دارد، در بازپرسی هایی خود اقرار کرد که به مصرف مخدر شیشه اعتیاد داشته و او و همدستش در هنگام سرقت اصلا نمی دانستند که از چه کسی سرقت نموده اند و پس از ارتکاب سرقت متوجه شده اند که طعمه شان علی دایی بوده است.

رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس پایتخت با بیان اینکه این فرد و همدست فراری اش مرتکب سرقت های دیگری هم شده بودند، گفت: آنالیز سوابق متهم نشان داد که متهم پیش از این پنج سال در زندان بوده و سوابق متعدد مربوط به سرقت را در پرونده اش دارد.

به گفته وی در حال حاضر نیز متهم به دادسرا و پس ازآن به زندان منتقل شده و تحقیقات پلیس برای دستگیری همدستان و نیز دیگر مالباختگان از این فرد ادامه دارد.

صباحی در خصوص بعضی نقدها مطرح شده از پلیس در پی دستگیری دزد گردنبند علی دایی نیز گفت: متاسفانه در بعضی خبرها طوری موضوع مطرح شد که گویا پرونده به شکل ویژه و جدای از دیگر شکات آنالیز شده است درحالی که اینطور نبوده است و از نظر پلیس هیچ فرقی بین شهروندان وجود ندارد، کما اینکه اگر فردی مرتکب جرمی هم گردد از نظر پلیس تفاوتی میان شناخته شده بودن یا نبودن وی وجود ندارد.

رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس تهران عظیم ادامه داد: در خصوص پرونده آقای دایی نیز این موضوع مورد رسیدگی نهاده شد و اتفاقا این دزد به سبب سرقت دیگری که انجام داده بود از چند روز قبل از سرقت از آقای دایی نیز تحت تعقیب پلیس قرار داشت، کما اینکه درهنگام دستگیری نیز ماموران ابتدا نمی دانستند که فرد دستگیر شده دزد گردنبند آقای دایی است و در جریان بازپرسی ها و کسب شواهد متوجه آن شدند.

وی با بیان اینکه پلیس با اقداماتی که انجام داده است، حدود 70 درصد از سرقت ها را کشف می نماید، گفت: در ماجرای آقای دایی عنصر شهرت سبب فراگیری این خبر شد. به عنوان مثال روزانه ممکن است ده ها سرقت در تهران رخ دهد و ده ها مورد سرقت نیز از سوی پلیس کشف گردد، اما هیچکدام رسانه ای نمی گردد چرا که مالباخته فرد مشهوری نیست. این پرونده نیز یکی از ده ها یا صدها پرونده ای بود که روزانه در پلیس به نتیجه می رسد.

منبع: جام جم آنلاین

به "جزئیات دستگیری دزد گردنبند 800 میلیونی علی دایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات دستگیری دزد گردنبند 800 میلیونی علی دایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید