تیم ملی ایران برابر آمریکا شکست خورد، باخت عجیب در ست چهارم

به گزارش وبلاگ درگهان، تیم ملی والیبال ایران در ششمین بازی خود در جام جهانی از ساعت 12:30 مقابل تیم آمریکا، مدافع عنوان قهرمانی مسابقات صف آرایی کرد و در پایان با نتیجه 3 بر یک شکست خورد.

تیم ملی ایران برابر آمریکا شکست خورد، باخت عجیب در ست چهارم

ایگور کولاکوویچ در این بازی نیز از ترکیب تقریبا جوان میلاد عبادی پور، مسعود غلامی، امیر غفور، علی اصغر مجرد، امیرحسین اسفندیار، جواد کریمی و محمدرضا حضرت پور استفاده کرد.

* ست نخست؛ 25 بر 18 به سود آمریکا

آمریکا با ترکیب اصلی خود مقابل جوانان ایران بازی را شروع کرد و دو تیم نمایش برابر و پایاپایی را داشتند. نخستین تایم استراحت فنی با نتیجه 8 بر 7 به سود ایران همراه شد. در ادامه تیم ها تا امتیاز 10 برابر پیش رفتند اما آمریکا با سرویس مت اندرسون و دفاع زیبا پیروز شد با کسب سه امتیاز متوالی پیش افتد تا کولاکوویچ تقاضای تایم استراحت دهد. آمریکا با ارائه بازی سرعتی پیروز شد اختلاف امتیاز را در بازی ایجاد و دومین تایم استراحت فنی را با نتیجه 16 بر 13 پیروز پشت سر بگذارد. ملی پوشان در حمله تیم برتر زمین بودند اما اشتباهات بازیکنان ایران به فرایند امتیاز گیری آمریکا کمک کرد و در نهایت این ست با برتری 25 بر 18 آمریکا به پایان رسید.

* ست دوم؛ 25 بر 22 به سود ایران

ملی پوشان ایران در ابتدای ست دو با نتیجه 3 بر یک پیش بودند اما آمریکایی ها اختلاف امتیاز را جبران و مت اندرسون کار را در امتیاز سه به تساوی کشاند تا در ادامه دو تیم بازی را برابر دنبال کنند. نخستین تایم استراحت فنی با نتیجه 8 بر 7 به سود آمریکا همراه شد. بازی برابر جوانان ایران مقابل یاران اصلی جان اسپرو تا امتیاز 14 ادامه داشت، ملی پوشان با کسب 2 امتیاز متوالی دومین تایم استراحت فنی را با نتیجه 16 بر 14 پیروز نزد کولاکوویچ رفتند. دو اختلاف امتیاز ایران تا امتیاز 19 بر 17 حفظ شد و دفاع زیبای عبادی پور ایران را با سه اختلاف امتیاز و نتیجه 20 بر 17 پیش انداخت تا جان اسپرو مجبور به دریافت تایم استراحت شود. پس از وقفه ایجاد شده و دو تعویض، آمریکا با کسب سه امتیاز متوالی کار را در امتیاز 20 برابر کرد تا کولاکوویچ تقاضای تایم استراحت دهد اما تاثیری نداشت و آمریکا امتیاز 21 را نیز به دست آورد. ایران ابتدا بازی را تساوی و سپس مجرد با یک امتیاز سرویس بار دیگر ایران را تیم برتر زمین کرد تا حساب کار 23 بر 21 به سود ایران شود و اسپرو بار دیگر تقاضای تایم استراحت دهد. در نهایت این ست 25 بر 22 به سود ایران به پایان رسید.

* ست سوم؛ 25 بر 18 به سود آمریکا

در شروع ست سوم دو تیم بازی برابری داشتند و نخستین تایم استراحت فنی با نتیجه 8 بر 7 به سود آمریکایی ها همراه شد. در ادامه سرویس و دفاع بی نقص آمریکا باعث ایجاد اختلاف 4 امتیاز به سود آمریکایی ها شد تا کولاکوویچ تقاضای تایم استراحت دهد. این وقفه تاثیری نداشت و دومین تایم استراحت فنی با نتیجه 16 بر 12 به سود شاگردان اسپرو همراه شد. عملکرد خوب آمریکا در حمله، دفاع و سرویس باعث برتری این تیم شد و با 7 اختلاف امتیاز و نتیجه 21 بر 14 به کار خود ادامه دادند. در نهایت این ست با برتری 25 بر 18 به سود آمریکا به پایان رسید.

* ست چهارم؛ 25 بر 12 به سود آمریکا

آمریکا شروع خوبی در ست چهارم داشت و با نتیجه 3 بر صفر پیش افتاد. دفاع عالی آمریکایی ها در برابر بازیکنان جوان ایران باعث برتری 8 بر 3 آنها شد و نخستین تایم استراحت فنی را پیروز نزد جان اسپرو رفتند. آمریکا عملکرد عالی در حمله داشت. پس از ایجاد اختلاف 8 امتیاز در بازی کولاکوویچ تقاضای تایم استراحت داد. رفته رفته اختلاف امتیاز افزایش و دومین تایم استراحت فنی با نتیجه 16 بر 5 به سود آمریکا همراه شد. ایران حرفی در این ست نداشت و جان اسپرو در حالیکه با نتیجه 20 بر 10 پیش بود یاران اصلی را بیرون کشید و از نفرات ذخیره استفاده کرد. در نهایت بازی با نتیجه 25 بر 12 به سود آمریکا به پایان رسید.

تیم ملی والیبال فردا از ساعت 8:30 مقابل تونس قرار خواهد گرفت.

به گزارش وبلاگ درگهان، روسیه با 6 قهرمانی به همراه برزیل و آمریکا با دو مدال طلا پرافتخارترین تیم های جام جهانی والیبال هستند. همچنین تیم های کوبا، ایتالیا و آلمان نیز هر کدام یک قهرمانی در جام جهانی والیبال دارند.

سعید معروف، جواد کریمی، امیر غفور، پوریا یلی، پوریا فیاضی، فرهاد قائمی، میلاد عبادی پور، امیرحسین اسفندیار، علی شفیعی، مسعود غلامی، علی اصغر مجرد، محمدرضا حضرت پور و محمدرضا مؤذن 13 بازیکن ایران در چهاردهمین دوره مسابقات جام جهانی به میزبانی ژاپن هستند. سید محمد موسوی بزرگ ترین غایب ایران در این مسابقات است که به دلیل خستگی و مسائل شخصی با موافقت ایگور کولاکوویچ در این مسابقات حضور ندارد. فرهاد قائمی در بازی مقابل کانادا به دلیل آسیب دیدگی جام جهانی را در ادامه رقابت ها از دست داد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تیم ملی ایران برابر آمریکا شکست خورد، باخت عجیب در ست چهارم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیم ملی ایران برابر آمریکا شکست خورد، باخت عجیب در ست چهارم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید