توسعه سریع ترین اینترنت دنیا با استفاده از روشی نوین

به گزارش وبلاگ درگهان، محققان انگلیسی با استفاده از روشی نوین سریع ترین اینترنت دنیا را توسعه دادند آنها طی آزمایشی به رکورد سرعت 178 ترابیت در ثانیه دست یافتند.

توسعه سریع ترین اینترنت دنیا با استفاده از روشی نوین

به گزارش خبرگزاری مالی ایران به نقل از ایونینگ استاندارد، محققان انگلیسی ادعا می نمایند سریع ترین اینترنت دنیا را توسعه داده اند. با چنین سرعتی می توان کل آرشیو فیلم های شبکه نت فلیکس را در چند ثانیه دانلود کرد.

گروهی از محققان به رهبری پژوهشگران کالج لندن با استفاده از آمپلی فایرها شیوه انتقال اطلاعات توسط نور در فیبرهای نوری را ارتقا دادند و به رکورد 178 ترابیت در ثانیه دست یافتند. چنین سرعتی حدود 3 میلیون بار سریع تر از متوسط اینترنت خانگی در انگلیس به حساب می آید.

لیدیا گالدینو رهبر این تیم تحقیقاتی در دانشگاه بلومزبری می گوید: چنین سرعت پهنای باندی از نسل آینده اینترنت پشتیبانی می نماید و به این ترتیب خودروهای خودران و زیربنای شهرهای هوشمند را می توان به راحتی به هشبکه های اینترنت 5G موبایل متصل کرد.

برای ثبت رکورد محققان از طیف رنگی وسیع تری برای انتقال سریع اطلاعات(در مقایسه با فیبرهای نوری) استفاده کردند تا پهنای باند را بیشتر نمایند.

برای آزمایش سرعت گالدینو بیت های فراوری شده در رایانه را یک یک به حلقه فیبر نوری ارسال کرد.

در این طرح برای ایجاد سرعت بالا، آمپلی فایرهایی برای تقویت توان سیگنال ساخته شد که در صورت اجرای تجاری این طرح، حداقل در هر25 مایل به یک آمپلی فایر احتیاج است. این بدان معناست که سرعت بسیار بالای ثبت شده در آزمایش (که معادل 178 میلیون مگابیت برثانیه است) حدود 2.8 میلیلیون بار سریع تر از سرعت 64 مگابیت برثانیه ای اینترنت خانگی در این کشور است.

گالدینو در این باره می گوید: به نظر من مزایای اجتماعی چنین طرحی بسیار واضح است، اینترنت سریع برای همه افراد کارآمد است و البته بهره وری مالی را ارتقا می دهد./مهر

منبع: اقتصاد ایران

به "توسعه سریع ترین اینترنت دنیا با استفاده از روشی نوین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه سریع ترین اینترنت دنیا با استفاده از روشی نوین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید