ترامپ با عفو یک بوقلمون دموکرات ها را تهدید کرد: شما را نکشتم!، عکس

به گزارش وبلاگ درگهان، فارس نوشت: رئیس جمهور آمریکا طی مراسمی در کاخ سفید ضمن رد کوشش های دموکرات ها برای استیضاحش در کنگره این کشور، بار دیگر خواهان فاش شدن هویت افشاگر رسوایی اوکراین گیت شده است.

ترامپ با عفو یک بوقلمون دموکرات ها را تهدید کرد: شما را نکشتم!، عکس

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در یک مراسم روز شکرگزاری ضمن عفو کردن بوقلمون، به دموکرات ها درباره تحقیقات استیضاحش طعنه زده و بار دیگر مواضع آنها را رد نموده است.

به گزارش آناتولی، رئیس جمهور آمریکا در مراسم روز شکرگزاری که طبق سنت آمریکایی ها هر ساله در ماه نوامبر برگزار می گردد و در آن، رئیس جمهور یک بوقلمون را مورد عفو قرار داده و آزاد می نماید، به رسوایی اوکراین گیت و تحقیقات استیضاحش توسط مجلس نمایندگان اشاره نمود.

دونالد ترامپ در ابتدا گفت: یک بوقلمون خوشتیپ به اسم باتِر به همراه جایگزینش بِرِد را رسما (از کشته شدن) عفو می کنم.

وی سپس با طعنه زدن به دموکرات ها و آدام شیف رئیس دموکرات کمیته امور اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا در رابطه با تحقیقات برای استیضاح رئیس جمهور این کشور طعنه زد.

ترامپ به اقدامات شیف برای صدور احضاریه ها به مقام های مختلف دولت آمریکا در رابطه با رسوایی موسوم به اوکراین گیت برای ادای شهادت در جلسات تحقیقات برای استیضاح رئس جمهور اشاره نمود و درباره آزاد کردن این دو بوقلمون گفت: آنها آزادانه زندگی خواهند کرد البته این یک موضوع خیلی مهم است چرا که آنها پیشتر احضاریه برای حضور در زیرزمین آدام شیف را دریافت نموده بودند.

ترامپ اضافه کرد: صدها نفر(احضاریه دریافت کردند)، به نظر می رسد که دموکرات ها دارند مرا متهم می نمایند که در برابر بوقلمون ها بیش از حد نرم رفتار نموده ام البته این را هم باید خطاب به بِرِد و باتر بگویم که برخلاف شهود قبلی، من و شماها با هم ملاقات نموده ایم.

رئیس جمهور آمریکا با این اظهاراتش به گلایه اصلی خود از دموکرات ها در مورد پرونده شروع تحقیقات استیضاح اشاره نموده است. او بارها از اینکه دموکرات ها هویت افشاگر تماس تلفنی جنجالی او با رئیس جمهور اوکراین را منتشر ننموده اند، گلایه داشته است چرا که ترامپ مدعی است فرد مذکور، اطلاعی از محتویات تماس تلفنی او با همتای اوکراینی اش نداشته و تنها به دلایل خصومت های حزبی، دست به افشاگری درباره رسوایی اوکراین گیت زده است.

ترامپ و جمهوری خواهان بارها در رد مواضع آدام شیف و دیگر دموکرات های حامی استیضاح خواهان افشای هویت افشاگر تماس تلفنی رئیس جمهور آمریکا با ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین شده اند اما دموکرات ها با استناد به قانون اساسی این کشور، بر مخفی ماندن هویت این فرد به دلیل حفظ امنیت او تاکید داشته اند.

اظهارنظر تازه ترامپ درباره تحقیقات استیضاحش در حالی مطرح شده که جلسات علنی تحقیقات کمیته امور اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا با حضور چندین نفر از مقام های سابق و کنونی دولت او به اتمام رسید و قرار است جلسات علنی کمیته امور قضایی مجلس نمایندگان درباره استیضاح، از هفته آینده شروع گردد.

جرالد نادلر، رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان با بیان اینکه جلسات استماع این کمیته از روز 4 دسامبر (13 آذرماه) شروع می گردد هدف این جلسات را تمرکز بر زمینه های قانونی استیضاح رئیس جمهور بیان نمود.

رئیس کمیته قضائی از ترامپ که قبلاً ادعا نموده مجلس نمایندگان آمریکا رویه عادلانه ای در قبال او پیش نگرفته هم دعوت کرد در جلسه های استماع حضور پیدا کند.

او گفت: ترامپ می تواند دست به انتخاب بزند: می تواند از این فرصت استفاده نموده و در جلسات استماع نماینده داشته باشد و یا اینکه می تواند شکایت درباره این فرایند را کنار بگذارد. من امیدوارم او همانند سایر روسای جمهور قبل از او مشارکت در این تحقیقات را چه به صورت مستقیم یا به وسیله مشاورش انتخاب کند.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "ترامپ با عفو یک بوقلمون دموکرات ها را تهدید کرد: شما را نکشتم!، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ با عفو یک بوقلمون دموکرات ها را تهدید کرد: شما را نکشتم!، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید