تایید حمله سایبری به دو سازمان دولتی

به گزارش وبلاگ درگهان، در ساعات گذشته، اخباری مبنی بر حملات سایبری به سازمان های دولتی منتشر شد و اینکه این حملات به زیرساخت های سخت افزاری و نرم افزاری بعضی سازمان ها اجرا شده است. پیرو این اخبار منتشرشده، مرکز ماهر (مدیریت امداد و هماهنگی رخداد های رایانه ای)، اطلاعیه ای منتشر کرد. در این اطلاعیه آمده است: رخداد حمله مهم سایبری، صرفا مربوط به دو سازمان دولتی بوده که مراجع مسوول در حال رسیدگی به موضوع هستند و مرکز ماهر نیز به عنوان پشتیبان آماده یاری ها و امداد های احتمالی مورد احتیاج است.

تایید حمله سایبری به دو سازمان دولتی

به گزارش ایسنا، بر اساس بعضی تحلیل ها و برآورد های فنی، هشدار های پیشگیرانه برای مسئولین و کارشناسان دولتی در سطح ملی صادر شد که به هیچ وجه به معنای وجود حمله نبوده است. همچنین بعضی دستگاه های دولتی بر اساس برداشت یا تحلیل خود پس از دریافت هشدار ها اقدام به قطع موقت بعضی خدمات و انجام تست های فنی کردند که به دلیل احتیاط انجام شده است. اگر چه از نظر مرکز ماهر این اقدام ضرورتی نداشت.

مرکز ماهر اعلام نموده با وجود شایعات مطرح شده در فضای مجازی و بعضی رسانه ها، شواهدی از حمله گسترده به دستگاه های متعدد دولتی تا این لحظه مشاهده نشده است. بخش مهمی از این فعالیت و فعالیت های مشابه با همکاری تنگاتنگ مراکز آپا سطح کشور انجام می گردد که قابل تقدیر و برای مرکز ماهر بسیار کلیدی است؛ بنابراین برخلاف وجود بعضی تنگنا های بودجه ای که برای این مراکز ارزشمند به وجود آمده است، حمایت ها و همکاری های مرکز ماهر وزارت ارتباطات با مراکز آپا همچنان استمرار دارد و هرگونه قطع همکاری با مراکز فوق قویا تکذیب می گردد. مرکز ماهر از هرگونه انتقاد و پیشنهاد کارشناسان جهت بهبود و ارتقاء عملکرد خود استقبال می نماید.

منبع: فرارو

به "تایید حمله سایبری به دو سازمان دولتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تایید حمله سایبری به دو سازمان دولتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید