بلیت های نجومی هواپیما در راه است؟

به گزارش وبلاگ درگهان، بار دیگر پروازها به ترکیه لغو شد. ترکیه که مجوز پرواز به استانبول را برای ایرلاین های ایرانی هم صادر نموده بود، دوباره با بهانه شیوع ویروس کرونا، پروازهای ترکیش ایرلاینز و شرکت های هواپیمایی ایرانی را به این کشور لغو کرد. البته در این بین دو کشور دیگر نیز مشمول این محدودیت شدند؛ عراق و افغانستان. با این اوصاف می توان انتظار داشت که پروازهای قطر به ترکیه کماکان برقرار باشد و مسافران ایرانی به وسیله پروازهای قطرایرویز راهی استانبول شوند و دور از انتظار نیست که بار دیگر با قیمت های نجومی بلیت ترکیه روبرو شویم.

بلیت های نجومی هواپیما در راه است؟

به گزارش وبلاگ درگهان، لغو پروازهای مستقیم به ترکیه سبب شده بود تا قیمت بلیت پرواز غیرمستقیم قطرایرویز به استانبول حتی به 60 میلیون تومان نیز برسد. اتفاقی که شوک بزرگی برای مسافرانی که سفر به این کشور برای آنها ضروری بود، در پی داشت. اما سوال این است که با پیش بینی فرایند صعودی قیمت بلیت های ترکیه در ایرلاین قطری، چرا هرگز با قطرایرویز مذاکره جدی نمی گردد؟ البته باید نیم نگاهی نیز به درآمد شرکت فرودگاه ها از پروازهای عبوری این شرکت هواپیمایی قطری داشت تا سست بودن مذاکرات در این زمینه را به خوبی ردیابی کرد.

توقف پرواز به ترکیه برای 3 کشور

مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی با اشاره به آخرین اخبار لغو پروازها به ترکیه می گوید: ترکیه پیش تر اعتبار مجوزهای پرواز به ترکیه را تا اول اکتبر اعلام نموده بود. پنجشنبه شب نیز گفت که از پنجم اکتبر به این سو، پروازها به ترکیه متوقف می گردد.

اسعدی سامانی ادامه می دهد: لغو پروازها مربوط به تمامی پروازهای ترکیش ایرلاین و ایرلاین های ایرانی است. پروازهای عراق و افغانستان نیز مشمول این محدودیت شده اند.

او با اشاره به اعلام شیوع ویروس کرونا به عنوان لغو دوباره پروازها، تصریح می نماید: اینکه برقراری پروازها از چه زمانی دوباره شروع گردد، معین نیست.

پرواز به ترکیه به وسیله قطرایرویز

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی با بیان اینکه سیاست های ترکیه درباره لغو پروازها برای ما هم روشن نیست، می گوید: برای ما روشن نیست که چرا سیاست های ترکیه درباره بازگشایی پروازها تا این اندازه متغیر است و از طرفی نمی دانیم چرا کماکان پروازهای دوحه به استانبول برقرار است که به نظر می رسد شمولیت این لغو پروازها، قطر را شامل نمی گردد.

اسعدی سامانی در این زمینه ادامه می دهد: پروازهای تهران- دوحه برقرار است و پروازهای اتصالی از دوحه-استانبول یا دوحه-بلگراد-استانبول نیز می تواند طبق روال قبل و حتی در ایام شیوه ویروس کرونا، وجود داشته باشد.

احتمالا قیمت بلیت بار دیگر افزایش می یابد

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی با بیان اینکه احتمالا بار دیگر با افزایش قیمت بلیت به ترکیه روبرو خواهیم بود، می افزاید: طبیعی است وقتی عرضه کم می گردد و تقاضا برای سفر به ترکیه وجود دارد، ممکن است بازهم شاهد افزایش بی رویه قیمت بلیت استانبول باشیم.

سرگردانی احتمالی مسافران

او در پاسخ به این پرسش که مسافرانی که بلیت ترکیه را خریداری نموده بودند، اکنون چه کار باید انجام دهند، می گوید: شرکت های هواپیمایی باید بلیت ها را مسترد نمایند و هزینه را به مسافر بازگردانند یا با توجه به تقاضای مسافر، برای پروازهای بعدی نگه دارند.

با این حال او با نگاه به تخلفاتی که در رابطه با بازگشت پول بلیت های لغو شده مسافران اتفاق افتاده بود، می افزاید: مرجع رسیدگی به این موضوعات سازمان هواپیمایی کشوری است و قطعا این سازمان به این موضوع ورود می نماید و با استفاده از اهرم هایی که در اختیار دارد، شرکت های هواپیمایی را مجاب می نماید که اگر مسافری مایل است پول بلیتش را پس بگیرد، این اتفاق بیفتد.

به گزارش السومریه نیوز، مقام های عراقی می گویند که تمام پروازهای ترکیه به کشورشان از شنبه تا اطلاع بعدی متوقف خواهد شد. جهاد دیوان، سخنگوی شرکت های هواپیمایی عراق در بیانیه ای گفت که طبق اعلام قبلی ترکیه به عراق، همه پروازهای میان دو کشور به علت تدابیر بهداشتی تا اطلاع بعدی متوقف خواهد شد. در بیانیه این سازمان آمده است که به خواست ترکیه از روز شنبه (سوم اکتبر) همه پروازها میان دو کشور تا اطلاع بعدی متوقف می گردد. این بیانیه بازگشت شهفرایندان عراقی از ترکیه به بغداد و نیز سفر هیات های دیپلماتیک را از این موضوع مستثنا دانست. البته ترکیه نیز بازگشت شهفرایندان خود از عراق را از این ممنوعیت مستثنا نموده است. ترکیه حدود دو ماه پیش بنا به توصیه وزارت بهداشت این کشور، پروازهای خود به عراق و بالعکس را تا اول سپتامبر به حالت تعلیق درآورده بود.

منبع: روزنامه شرق

منبع: تجارت نیوز

به "بلیت های نجومی هواپیما در راه است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلیت های نجومی هواپیما در راه است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید