برکناری فرمانده عملیات بغداد

به گزارش وبلاگ درگهان، در پی حوادثی که دو روز پیش در میدان الخلانی، واقع در مرکز بغداد رخ داد، فرمانده عملیات بغداد وابسته به ارتش عراق از سمت خود برکنار شد.

برکناری فرمانده عملیات بغداد

به نقل از خبرگزاری آناتولی، پس از اینکه قیس المحمداوی، فرمانده عملیات بغداد از سمت خود برکنار شد، سرلشگر عبدالحسین التمیمی به عنوان جانشین وی انتخاب شد.

در این رابطه، یک منبع نظامی در وزارت دفاع عراق که خواست نامش فاش نشود، گفت، برکناری المحمداوی در پی حوادثی که دو روز پیش (15 آذرماه) در میدان الخلانی واقع در مرکز بغداد رخ داد، صورت گرفت. وی اضافه کرد، هدف از این تصمیم کاستن از میزان خشم معترضان و تلاش برای خاتمه دادن به نقدها گسترده بین المللی از دولت بغداد پس از حوادث این میدان است.

طبق اعلام منابع پزشکی و امنیتی، افراد مسلح نقاب دار با خودروهای غیرنظامی شامگاه جمعه به میدان الخلانی، محل تجمع صدها معترض و تحصن کننده یورش برده و به صورت بی هدف اقدام به تیراندازی کردند که در اثر آن 25 تن کشته و 120 تن دیگر زخمی شدند. پلیس عراق نیز در پی حوادث این میدان به منظور حفاظت از معترضان با مشارکت نیروهای گردان های سرایا السلام وابسته به جریان صدر عراق روز یکشنبه ایست های بازرسی در مناطق مختلف بغداد ایجاد کرد.

در ادامه حملات افراد ناشناس به مردم عراق، فاهم الطائی 35 ساله، فعال مدنی سرشناس این کشور هنگام بازگشت از تظاهرات علیه دولت به همراه دوستش ایهاب الوزنی، روز یکشنبه با تیراندازی دو شخص ناشناس در شهر کربلا جان باخت و دوستش از این تیراندازی ها جان سالم به در برد. در پی تلاش برای ترور الطائی و الوزنی، نصیف الخطابی، استاندار کربلا حملات در این استان را محکوم و با فرماندهی امنیتی کربلا نشست امنیتی فوق العاده تشکیل و دستور داد برای بازداشت عاملان و تحویل آن ها به دادگستری کارگروه فوری تشکیل شود.،ایسنا

بیشتر بخوانید،اصابت 2 موشک به اطراف فرودگاه بین المللی بغداد

منبع: ایران آنلاین

به "برکناری فرمانده عملیات بغداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برکناری فرمانده عملیات بغداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید