اینک ؛ زنان جشنواره موسیقی ، 5 گروه موسیقی بانوان کنسرت می دهند

به گزارش وبلاگ درگهان، در طول این سال ها گروه های موسیقی چالش های زیادی داشتند؛ از اجرا گرفته تا فراوری آلبوم. در این میان برگزاری کنسرت ها در شهرهای دیگر بیشترین سختی ها را نصیب گروه های موسیقی نموده است.

اینک ؛ زنان جشنواره موسیقی ، 5 گروه موسیقی بانوان کنسرت می دهند

وبلاگ درگهان- فهیمه پناه آذر: گروه هایی که با داشتن مجوز اجرا از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باز هم پیروز به اجرای برنامه خود نشدند و حتی برنامه آنها حین اجرا نیز متوقف شده است. حالا در این گیرودار اجرای کنسرت های موسیقی، کاملا واضح است که گروه های موسیقی زنان چه چالش ها و سختی هایی را دارند. گروه هایی که جریان رسمی و اداری خود را براساس قوانین طی می نمایند اما با وجود تصمیم ها و دخالت های دیگر سازمان ها و نهادها باید هفت خان رستم را برای اجرای موسیقی طی نمایند.

شهر تهران تنها پناهگاه گروه های موسیقی بانوان است که با کمترین مشکل می توانند به اجرای کنسرت بپردازند؛ هر چند برای همین تعداد اندک فعال نیز همواره کمترین سانس ها و روزها درنظر گرفته می گردد. سی وپنجمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر سومین روز برگزاری خود را سپری می نماید. جشنواره ای با 82 گروه موسیقی که پذیرای 5گروه موسیقی بانوان است. گروه هایی که با همه سختی ها همچنان امیدوار هستند و کار خود را انجام می دهند. میزبان اصلی گروه های ویژه بانوان فرهنگسرای نیاوران است.

5 گروهی که شاید نام آنها در طول سال هم شنیده شده و حالا سازهای خود را برای جشنواره سی وپنجم کوک خواهند کرد. فرهنگسرای نیاوران از 29 بهمن تا سرانجام جشنواره به مدت 2 روز اجرای گروه های نوشه به سرپرستی نیوشا بریمانی، کوک ماه به سرپرستی و خوانندگی لیلا جعفرپور، چریکه سنه به سرپرستی شرمین زرفشان، تیدا به سرپرستی ترگل خلیقی و فایضه کامیاب و ستاره قطبی (پلاریس) به سرپرستی بهار ایلچی را خواهد داشت. این دوره از جشنواره گروه ها در بخش های مختلف همچون موسیقی نواحی، دستگاهی، کلاسیک، تلفیقی، بین الملل، پاپ، بانوان، کودک و نوجوان اجراهای خود را دارند. امروز شنبه 26 بهمن ماه ساعت 21:30 گروه موسیقی هنرستان دخترانه موسیقی در سالن سوره به اجرای برنامه خود می پردازند و در روز دوشنبه 28 بهمن ماه هم گروه کوبه ای و آوازی آوا به سرپرستی سودابه سالم ساعت 18:30 در سالن سوره اجرا خواهند داشت. سالن سوره همچنین در 28 بهمن میزبان گروه ژاله احمدی با اجرای آیشم خواهد بود، ژاله احمدی به همراه میثم شیخ نژاد به اجرای برنامه می پردازد.

  • شروع جشنواره های موسیقی استانی

جشنواره های استانی موسیقی فجر با حمایت ویژه سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر و در راستای همراهی با مردم سیل زده از استان سیستان و بلوچستان شروع شده است و گروه های بومی استان سیستان و بلوچستان در این دوره جشنواره از 20 تا 25 بهمن درشهرهای زاهدان، چابهار، نیکشهر و قصر قند اجراهای خود را روی صحنه برده اند. در این دوره از جشنواره یاد و خاطره جانباختگان سانحه هوایی هواپیمای اوکراینی گرامی داشته می گردد و نخستین دوره جایزه موسیقی و رسانه و جایزه ترانه سال از برنامه هایی هستند که برای نخستین بار برگزار خواهند شد.

  • منبع: روزنامه وبلاگ درگهان 26 بهمن
منبع: همشهری آنلاین

به "اینک ؛ زنان جشنواره موسیقی ، 5 گروه موسیقی بانوان کنسرت می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اینک ؛ زنان جشنواره موسیقی ، 5 گروه موسیقی بانوان کنسرت می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید