اولین اقدام مدیر مورد علاقه ترامپ پس از انتصابش

به گزارش وبلاگ درگهان، ایسنا نوشت: مدیر موقت جدید اطلاعات ملی در دولت دونالد ترامپ که به تازگی کارش را در این سمت آغاز کرده در این مدت کوتاه دست به اعمال تغییراتی عمده در نهاد تحت اختیار خود از جمله برکنار کردن مقام شماره دوی این نهاد زده است.

اولین اقدام مدیر مورد علاقه ترامپ پس از انتصابش

به گزارش پایگاه هیل، جوزف مگوایر، مدیر موقت سابق آژانس اطلاعات ملی آمریکا و معاونش، اندرو هالمن روز جمعه از سمتشان استعفا کردند. بر طبق گزارش نیویورک تایمز، ریچارد گرنل، مدیر موقت جدید اطلاعات ملی آمریکا خطاب به هالمن که برای سه دهه برای آژانس اطلاعاتی ملی و سازمان سیا کار کرده گفته که دیگر نیازی به خدمت او در آژانس مذکور نیست.

ریچارد بور، رئیس کمیته اطلاعاتی سنای آمریکا به تحسین خدمات مگوایر و هالمن بعد از اعلام استعفایشان در روز جمعه پرداخت.

ریچارد بور اظهار کرد:جوزف مگوایر برای حدود چهار دهه خودش را در حرفه خود صرف تامین امنیت کشور ما چه با یونیفرم و چه بدون یونیفرم کرد. من برای مشاوره ها و توصیه های جوزف مگوایر در زمان اشتغالش به عنوان مدیر اطلاعات ملی آمریکا و همینطور رئیس مرکز ملی مبارزه با تروریسم ارزش قایل شده و برای او بهترین آرزوها را دارم.

نیویورک تایمز همچنین گزارش کرد که گرنل که تنها نامش به طور رسمی در روز پنجشنبه به عنوان جانشین مگوایر اعلام شد، روز جمعه مجموعه ای از نیروهای جدید را از جمله یک کارشناس در حوزه تئوری های توطئه ترامپ منصوب کرده است. این در حالی است که گرنل گفته قرار نیست نامزد انتصاب به عنوان مدیر تمام وقت اطلاعات ملی آمریکا باشد.

یکی از نیروهای جدیدی که او در آژانس اطلاعات ملی آمریکا به خدمت گرفته، کاشیاپ پاتل، یک عضو ارشد شورای امنیت ملی آمریکا و دستیار ارشد سابق دِوین نانز، رئیس سابق کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا بوده است. پاتل از مولفان ارشد یک سند به تاریخ سال 2018 است که در آن مقامهای اف بی آی و وزارت دادگستری آمریکا در دوران دولت باراک اوباما، رئیس جمهور سابق این کشور، متهم به فراتر عمل کردن از اختیاراتشان در حوزه جاسوسی در مدت نزدیک به انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا شدند.

همچنین گزارش شده که پاتل مجوز پیدا کرده که در آژانس اطلاعات ملی آمریکا پاکسازی انجام دهد.

ترامپ روز جمعه لیستی از نامزدها را هم برای انتصاب به عنوان مدیر دائمی اطلاعات ملی آمریکا در آینده نزدیک اظهار داشت و این به این معنی است که گرنل احتمالا تنها تا چند ماه به عنوان مدیر موقت اطلاعات ملی آمریکا مشغول به کار خواهد بود.

این تغییرات در این نهاد در حالی اعمال شدند که گزارش شد، ترامپ از عملکرد مگوایر به عنوان مدیر موقت اطلاعات ملی اظهار نارضایتی و او را متهم به عدم وفاداری به خودش کرده بود.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "اولین اقدام مدیر مورد علاقه ترامپ پس از انتصابش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین اقدام مدیر مورد علاقه ترامپ پس از انتصابش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید