انهدام باند آدم ربایی در پایتخت، مدیر عامل یکی از شرکت های معروف جزو گروگان ها

به گزارش وبلاگ درگهان، رئیس پلیس پایتخت از انهدام یک باند آدم ربایی در پایتخت اطلاع داد.

انهدام باند آدم ربایی در پایتخت، مدیر عامل یکی از شرکت های معروف جزو گروگان ها

به گزارش وبلاگ درگهان، سردار حسین رحیمی در حاشیه اجرای طرح برخورد با آدم ربایان با حضور در جمع وبلاگ درگهان گفت: مأموران پلیس آگاهی پایتخت به دنبال دریافت خبری در خصوص فعالیت باندی آدم روبا رسیدگی به موضوع را در دستور ویژه کار خود قرار داده و خاتمه با تحقیقاتی پیچیده و در عملیاتی پلیسی این افراد را دستگیر کردند.

رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه این افراد با جعل عنوان و سوء استفاده از بعضی از عناوین خاص اقدام به آدم ربایی نموده بودند، گفت: آدم ربایان در ازای آزادی قربانیان خود درخواست مبالغ کلان داشتند به طوری که در آخرین مورد این پرونده که مربوط به 48 ساعت گذشته است از نزدیکان فرد ربوده شده در خواست 15 میلیون دلار ارز و 10 میلیارد تومان پول نقد نموده بودند که البته این افراد دستگیر شدند.

رحیمی تعداد اعضای این باند را 8 نفر اعلام نمود و اضافه کرد: در تحقیقات صورت گرفته این افراد تا کنون به چهار مورد آدم ربایی اعتراف نموده اند.

رئیس پلیس پایتخت در ادامه با اشاره به تشریح شیوه این آدم ربایان گفت: آدم ربایان در آخرین اقدام مجرمانه شان شاکی را مورد آزار و اذیت قرار داده بودند و در محل بسیار نامناسبی در حاشیه شهر تهران نگه داشته بودند. آدم ربایان اقدام به تهیه فیلمی از فرد ربوده شده نموده و فیلم را برای خانواده این فرد ارسال نموده بودند. در این فیلم فرد ربوده شده مجبور شده بود که به خانواده اش بگوید که یکی از نهادهای امنیتی او را ربوده و باید مبالغی را پرداخت نمایند.

سردار رحیمی در خصوص فعالیت سابق اعضای این باند نیز اظهار کرد: تاکنون 7 عضو این باند به همراه سرنموده شان دستگیر شدند ، سرنموده این باند فرد 60 ساله است که 5 مورد سابقه دستگیری و زندان جرایمی نظیر جعل، کلاهبرداری، مواد مخدر و ... در پرونده اش وجود دارد. و پرونده دیگر افراد نیز در حال رسیدگی است.

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص تعداد آدم ربایی در پایتخت نیز اظهار کرد: آدم ربایی جزو جرائمی است که پلیس به طور ویژه و با تمام توان آن را مورد رسیدگی قرار می دهد. به همین دلیل نیز 100 درصد پرونده های آدم ربایی از ابتدای سال جاری تا کنون منجر به کشف شده و ربوده شدگان بدون هیچ مسئله ای و در سلامتی کامل به خانواده هایشان بازگشتند.

رییس پلیس پایتخت شمار پرونده های آدم ربایی از ابتدای سال جاری تاکنون را 9 مورد اعلام و توضیح داد: در تمامی این افراد فرد ربوده شده به خانواده خود بازگشته است البته ضروری است خانواده افراد ربوده شده همکاری کاملی را با پلیس داشته باشند. کما این که در پرونده آخر همکاری خوب خانواده فرد ربوده شده با پلیس در کشف به موقع این جرایم موثر بوده است.

سردار رحیمی گفت: از آدم ربایان دستگیر شده چندین قبضه آلات و تجهیزات نظامی و پلیسی، نقاب، ماسک و ... کشف و ضبط شده است و براساس اظهارات آنان آخرین طمعه شان مدیر عامل یکی از شرکت های معروف در کشور بوده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "انهدام باند آدم ربایی در پایتخت، مدیر عامل یکی از شرکت های معروف جزو گروگان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انهدام باند آدم ربایی در پایتخت، مدیر عامل یکی از شرکت های معروف جزو گروگان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید