انتشار فهرست صد زن قدرتمند دنیا با ورود نام معاون بایدن به آن

به گزارش وبلاگ درگهان، هریس که هم اولین زن و هم اولین زن رنگین پوست منصوب شده به عنوان معاون رئیس جمهور در تاریخ آمریکا رده بالاترین زن تازه وارد در فهرست زنان قدرتمند دنیا مجله فوربس برای سال 2020 است.

انتشار فهرست صد زن قدرتمند دنیا با ورود نام معاون بایدن به آن

نشریه فوربس در حالی فهرست سالانه 100 زن قدرتمند دنیا خود را منتشر کرد که کامالا هریس، معاون جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا علاوه بر اینکه برای نخستین بار به این فهرست راه پیدا نموده در صندلی سوم آن قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا، به نقل از دیلی میل، این در حالی است که آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان برای دهمین سال متوالی در صدر این فهرست قرار گرفته است.

هریس که هم اولین زن و هم اولین زن رنگین پوست منصوب شده به عنوان معاون رئیس جمهور در تاریخ آمریکا رده بالاترین زن تازه وارد در فهرست زنان قدرتمند دنیا مجله فوربس برای سال 2020 است.

او در حالی در رده سوم فهرست قرار گرفته که سال گذشته نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در این رده قرار داشت و پلوسی در فهرست امسال در صندلی هفتم قرار گرفته است.

نام او در این فهرست در میان صد تن از قدرتمندترین مدیران اجرایی، سران کشورها و چهره های زن حوزه سرگرمی که در امسال میلادی از بابت استفاده از پلتفرم هایشان برای رسیدگی به چالشهای بی مانند سال 2020 گرامی داشته شده اند، قرار گرفته است. فوربس نوشت: زنان هفدهمین فهرست زنان قدرتمند فوربس، برآمده از 30 کشور و متعلق به چهار نسل هستند. در میان آنها 10 تن از سران دولتها، 38 مدیر اجرایی و پنج سرگرم کننده به همراه زنان دیگر هستند.

تعدادی از این زنان صندلیشان در فهرست سال قبل را حفظ نموده اند همچون آنگلا مرکل که برای دهمین سال متوالی قدرتمند ترین زن دنیا شده و همین طور کریستین لاگارد فرانسوی که به عنوان رئیس بانک مرکزی اروپا در صندلی دوم قرار گرفته است.

تکمیل کننده پنج زن قدرتمند اول، اورزولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا و ملیندا گیتس بشردوست، همسر بیل گیتس و از مدیران سابق مایکروسافت هستند.

در فهرست امسال فوربس 17 تازه وارد وجود دارند از جمله مکنزی اسکات، همسر سابق جف بزوس، مدیر اجرایی آمازون که در رده 67 قرار گرفته است. او سال گذشته میلادی بعد از نهایی شدن طلاقش از جف بزوس قول داد نیمی از پولش را صرف خیریه کند.

در میان تازه واردهای امسال نام استیسی آبرامز، نامزد فرمانداری جورجیای آمریکا که با سازمان تحت امرش به نام Fair Fight سردمدار حقوق رای دادن در این کشور شده هم قرار گرفته است.

منبع: عصر ایران

به "انتشار فهرست صد زن قدرتمند دنیا با ورود نام معاون بایدن به آن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار فهرست صد زن قدرتمند دنیا با ورود نام معاون بایدن به آن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید