ارتش یمن از حمله پهپادی گسترده به جنوب عربستان سعودی اطلاع داد

به گزارش وبلاگ درگهان، سخنگوی ارتش یمن گفت که یگان پهپادی این کشور عملیات گسترده ای علیه اهداف نظامی و حساس عربستان سعودی در جنوب غرب این کشور انجام داده است.

ارتش یمن از حمله پهپادی گسترده به جنوب عربستان سعودی اطلاع داد

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ درگهان، سخنگوی ارتش یمن اظهار داشت که یگان پهپادی این کشور عملیات گسترده ای علیه اهداف نظامی و حساس عربستان سعودی انجام داده است.

سرتیپ یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن در دولت نجات ملی شامگاه یکشنبه در توییتی با اعلام این عملیات نوشت: سلاح هوایی ارتش با چند پهپاد حمله گسترده ای به مراکز نظامی و اهداف حیاتی در فرودگاه بین الملل أبها انجام داده است.

او این عملیات را دقیق خواند و گفت که عملیات امشب در واکنش و پاسخ به تشدید حملات هوایی مداوم ائتلاف سعودی به یمن و محاصره این کشور از سوی ائتلاف مذکور اجرا شده است.

ائتلاف سعودی طی هفته ای اخیر ده ها حمله هوایی به استان های شمال غربی و استان صنعاء که در کنترل دولت نجات ملی است، انجام داده و در این حملات شمار زیادی غیرنظامی کشته یا زخمی شده اند.

عربستان سعودی و امارات از ششم فروردین 1394 علیه یمن و انقلاب این کشور اعلان جنگ نموده و شدیدترین حملات هوایی را علیه این کشور داشته اند.

با گذشت بیش از پنج سال از تهاجم این دو کشور در قالب ائتلاف ضد یمنی، اهداف اعلام شده از این لشکرکشی نه تنها محقق نشده که یمن در آستانه تجزیه به سه بخش است و عربستان سعودی چشم طمع به استان های شرقی مانند المهره دوخته و امارات با مزدوران یمنی خود موسوم به شورای انتقالی جنوب، استان های جنوبی از عدن و أبین گرفته تا جزیره سقطری را به اشغال خود درآورده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ارتش یمن از حمله پهپادی گسترده به جنوب عربستان سعودی اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتش یمن از حمله پهپادی گسترده به جنوب عربستان سعودی اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید