آیا مراحل بهبودی کرونا مانند آنفلوآنزاست؟

به گزارش وبلاگ درگهان، باشگاه خبرنگاران/ دانشمندان استرالیایی با تحقیقاتی که روی بیماران کووید 19 انجام دادند، دریافتند که مراحل بهبودی ویروس کرونا مانند آنفلوآنزاست.

آیا مراحل بهبودی کرونا مانند آنفلوآنزاست؟

تیمی از دانشمندان استرالیایی توانستند چگونگی مبارزه سیستم ایمنی بدن در برابر ویروس کرونا را تشخیص دهند. در تحقیقاتی که این تیم در این باره انجام داده است مراحل بهبودی افراد در کووید 19 نیز همانند آنفلوآنزا گزارش شده است.

به گفته متخصصان معین اینکه سلول های ایمنی در چه مرحله ای ظاهر می گردد، می تواند در ایجاد واکسن یاری کند.

پروفسور کاترین کدزیسکا یکی از محققان این پروژه معتقد است این می تواند یک کشف مهم باشد، زیرا اولین بار است که درک می کنیم سیستم ایمنی بدن ما چگونه با کروناویروس جدید مبارزه می نماید.

در حال حاضر بیش از 160 هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا و حدود 6500 فوتی ناشی از این ویروس در دنیا تایید شده است. بسیاری از مبتلایان هم بهبود یافته اند و این یعنی سیستم ایمنی بدن می تواند با موفقیت با ویروس کرونا مبارزه کند.

این تحقیق برای اولین بار چهار نوع سلول ایمنی را برای مبارزه با Covid-19 ارائه داد. آن ها با ردیابی بیمارانی که دارای ویروس خفیف تا متوسط بودند و هیچگونه بیماری زمینه ای نداشتند توانستند به این نتیجه مهم دست یابند. در میان مبتلایان یک زن 47 ساله چینی اهل ووهان بود که پس از مشاهده علائم به بیمارستان استرالیا مراجعه نموده بود که طی 14 روز بهبود یافت؛ متخصصان استرالیایی کل وسعت پاسخ ایمنی را در این بیمار مورد آنالیز قرار دادند.

بر اساس یافته های این تیم تحقیقاتی، سه روز قبل از آغاز بهبود این بیمار چینی، سلول های خاصی در جریان خون او مشاهده شد، این ها همان سلول هایی هستند که در بیماران مبتلا به آنفلوآنزا در همین زمان قبل از بهبود ظاهر می شوند. بیش از ده ها دانشمند به مدت چهار هفته به طور شبانه روزی کار کردند تا بتوانند این تحلیل را انجام دهند.

پروفسور بروس تامپسون، معاون علوم بهداشتی دانشگاه فناوری سوینبورن درباره اینکه چگونه شناسایی زمان آغاز سلول های ایمنی بدن می تواند به پیش بینی راستا ویروس یاری کند، اظهار کرد: وقتی می دانید چه هنگام پاسخ های مختلفی رخ می دهد، می توانید پیش بینی کنید که کجا در حال بهبود بیماری هستید.

طبق اظهارات وزیر بهداشت استرالیا، این یافته همچنین می تواند به پیگیری سریع واکسن و درمان های احتمالی برای بیماران مبتلا یاری کند. قدم بعدی برای دانشمندان این بود که بدانند چرا پاسخ ایمنی در موارد بدتر ضعیف تر است؛ بنابراین یافتن تفاوت های احتمالی میان بیمارانی که جان باخته اند و بیمارانی که شرایط حادتری دارند در نحوه مراقبت و رسیدگی به بیماران بسیار معین کننده خواهد بود.

منبع: همگردی

به "آیا مراحل بهبودی کرونا مانند آنفلوآنزاست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا مراحل بهبودی کرونا مانند آنفلوآنزاست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید