آمار فروش جنگ ستارگان به 374 میلیون دلار رسید

به گزارش وبلاگ درگهان، در هفته ای که گذشت جدیدترین فیلم از مجموعه جنگ ستارگان افتتاحیه خود را پشت سر گذاشت و کارش را با فروش 374 میلیون دلاری در 3 روز در سطح جهان آغاز کرد.

آمار فروش جنگ ستارگان به 374 میلیون دلار رسید

به گزارش گروه فرهنگی وبلاگ درگهان به نقل از ورایتی، جنگ ستارگان: خیزش اسکای واکر با وجود نقد های متفاوت ثابت کرد هنوز جنگ ستارگان است و توانست در اولین آخر هفته اکرانش با فروش عظیم 176 میلیون دلاری در آمریکا و فروش 374 میلیون دلاری در سطح جهان، کارش را شروع کند. این رقم گرچه در مقایسه با فروش 248 میلیون دلاری نیرو برمی خیزد در سال 2015 و فروش 220 میلیون دلاری آخرین جدای سال 2017 در سه روز اول اکران شان خیلی فاصله دارد، اما یکی از بالاترین افتتاحیه های فیلم در سال 2019 بود. با همین ارقام این فیلم توانست عنوان پرفروش ترین افتتاحیه در ماه دسامبر در تاریخ را پس از دو فیلم قبلی پرفروش از مجموعه جنگ ستارگان به نام خود ثبت کند.

فروش این فیلم در اروپا برابر 122 میلیون دلار بوده که بریتانیا با فروش 26.8 میلیون دلاری در رأس این کشور ها جای داشت. آلمان با 21.8 میلیون دلار و فرانسه با 15.2 میلیون دلار ردیف های بعدی جای داشتند.

برای ساخت این فیلم جی جی آبرامز بار دیگر روی جایگاه کارگردانی آن نشست. او قبلاً کارگردانی نیرو برمی خیزد را نیز انجام داده بود که اولین فیلم از سه گانه دنباله این مجموعه بود و پرفروش ترین فیلم در تاریخ فروش فیلم در آمریکا با رقم 936 میلیون دلار است و در جهان در مجموع 2 میلیارد دلار فروش کرده است.

این فیلم گرچه پیروز به کسب امتیاز A. از مخاطبان نشده، اما به نظر می رسد امتیاز B+هم به خوبی جواب داده باشد.

در عین حال سینمارو ها روی خوشی به فیلم تازه وارد گربه ها نشان ندادند و این فیلم که از محصولات یونیورسال و اقتباسی از نمایش موزیکال سال 1981 اندرو لوید وبر است و انتظار می رفت حداقل فروشی 15 میلیون دلاری را در سه روز اول اکرانش ثبت کند، کارش را با فروش 6.5 میلیون دلاری در سه روز اول اکرانش در آمریکا شروع کرد و فیلم چهارم باکس آفیس شد. این نتیجه ای دلسرد کننده برای فیلمی است که تولیدش 100 میلیون دلار هزینه برده است.

این فیلم در بازار بین المللی کمی خوش بینانه تر کارش را شروع کرد و در بریتانیا 4.4 میلیون دلار فروخت و مجموع فروشش در سطح جهان را در اولین آخر هفته اکرانش به رقم 10.9 میلیون دلار رساند. جنیفر هادسون، تیلور سوییفت، جیمز کوردن، ایان مک کلن، ادریس آلبا و جودی دنچ از بازیگران گربه ها هستند.

جومانجی: به جنگل خوش آمدید محصول کلمبیا پیکچرز به کارگردانی جیک کاسدان توانست جایگاه دوم را برای خود حفظ کند و هرچند کاهشی 56 درصدی را نسبت به هفته پیش ثبت کرد، اما 26.2 میلیون دلار دیگر فروخت. فیلمی که با بازی دواین جانسون و کوین هارت ساخته شده در بازار داخلی آمریکا تا به امروز 102 میلیون دلار فروخته و در بازار جهانی فروشش را به 312 میلیون دلار رسانده است.

یخ زده 2 نیز همچنان به فروش خود ادامه می دهد و این هفته در پنجمین هفته اکرانش با فروش 12.4 میلیون دلار جایگاه سوم را کسب کرد. این فیلم که ادامه یخ زده سال 2013 است، تا به امروز 386.6 میلیون دلار در آمریکا و یک میلیارد و 104 میلیون دلار در سطح جهان فروخته است.

چاقو ها بیرون ساخته ریان جانسون با بازی دنیل کریگ، کریس اوانز و جیمی لی کرتیس نیز در هفته چهارم اکرانش 6.1 میلیون دلار فروش کرد و جایگاه پنجم را در فهرست پرفروش های آمریکا به دست آورد. فروش این فیلم در آمریکای شمالی نزدیک 90 میلیون دلار بوده است.

دیگر فیلم هفته بامب شل نیز پایین تر از سطح انتظار ظاهر شد و با فروش 5 میلیون دلار از اکران در 1480 سالن سینما، 5 میلیون دلار در طول هفته فروش کرد و فیلم ششم شد. این فیلم با بازی شارلیز ترون، مارگو رابی و نیکول کیدمن بر مبنای ماجرا های فاکس نیوز ساخته شده و از آخرهفته پیش راهی سینما ها شده بود.

ریچارد جول با فروش 2.5 میلیون دلار، کویین و سلیم با فروش 1.8 میلیون دلار، کریسمس سیاه با فروش 1.8 میلیون دلار و فورد در برابر فراری با فروش 1.8 میلیون دلار از ردیف هفت تا 10 پرفروش های آمریکا را در اختیار داشتند.

زندگی پنهان ساخته جدید ترنس مالیک نیز با فروش 250 هزار دلار از نمایش در 106 سالن سینما کسب کرد که به معنی فروشی 2350 دلاری در هر اکران است. انتظار می رود این فیلم با فروش محدود به کار خود ادامه بدهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "آمار فروش جنگ ستارگان به 374 میلیون دلار رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار فروش جنگ ستارگان به 374 میلیون دلار رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید