آزادسازی 5 منطقه در ادلب؛ خیز ارتش سوریه برای محاصره جبهه النصره

به گزارش وبلاگ درگهان، ارتش سوریه شامگاه گذشته پیروز شد پنج منطقه دیگر را آزاد کند و در صورت تداوم پیشروی خود در جنوب ادلب، خواهد توانست جبهه النصره و سایر تروریست ها را در جبل الزاویه محاصره کند.

آزادسازی 5 منطقه در ادلب؛ خیز ارتش سوریه برای محاصره جبهه النصره

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ درگهان، ارتش سوریه شامگاه سه شنبه (روز گذشته) عملیات خود را علیه گروه تروریستی جبهه النصره در جنوب استان ادلب واقع در شمال این کشور ادامه داد.

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد که نیروهای ارتش سوریه در این عملیات، عناصر النصره، انصار التوحید و الحزب الترکستانی را به سمت عمق منطقه جبل الزاویه تعقیب کردند.

ارتش سوریه در این عملیات توانست شهرک حزارین واقع در جنوب غرب شهر کفرنبل را آزاد کنند. کفرنبل نیز شهر مهمی است که مقر اصلی النصره بود و روز گذشته آزاد شد.

موقعیت حزارین

به گزارش این خبرگزاری، ارتش سوریه با تسلط بر این شهرک، 12 کیلومتر تا محاصره کامل تروریستها در منطقه جبل الزاویه فاصله دارد. تروریستها در دهها روستا و شهرک در این منطقه حضور دارند.

احتمالا ارتش سوریه به سمت شهرکهای الفطیره و سفوهن در غرب حرکت خواهد کرد تا بتواند خود را به شهرکهای العکاوی و القاهرة در شمال غرب حماه برساند.

بنا بر این گزارش، این جبهه عملیاتی در عمق 12 کیلومتر امتداد دارد و ارتش سوریه در صورت پیشروی در این مناطق، با همرزمان خود که در این منطقه حضور دارند، ملاقات خواهد کرد.

اگر پیشروی ارتش سوریه در این منطقه کامل شود، عناصر تروریستی در دهها شهرک از جمله کورسما، کفرموس، کوکبة، فلیلفل، العمیقة، طنجرة، الشیخ علی، حورات، الصهریة و شهرناز محاصره خواهند شد.

در این مناطق یک پست دیدبانی ترکیه نیز وجود دارد. کل مساحت منطقه تحت اشغال تروریستها در جبل الزاویه 100 کیلومتر مربع است.

در همین ارتباط، مرکز موسوم به دیدبان حقوق بشر سوریه -نزدیک به تروریستها- نیز گزارش داد که ارتش سوریه علاوه بر حزارین، روستاهای کورة، سحاب، دیرسنبل و ترملا را آزاد کرده است.

دیدبان شامگاه گذشته خبر داد که ارتش سوریه شهر کفرنبل را آزاد کرده است.

ارتش سوریه عملیات خود را برای آزادسازی استانهای ادلب و حلب از چهارم بهمن ماه گذشته آغاز کرد و پیروز شد پیشرویهای بسیار خوبی به دست آورد.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "آزادسازی 5 منطقه در ادلب؛ خیز ارتش سوریه برای محاصره جبهه النصره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزادسازی 5 منطقه در ادلب؛ خیز ارتش سوریه برای محاصره جبهه النصره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید